Judas Priest Yeni Albümü ‘Invincible Shield’i Duyurdu

İngiliz heavy metal efsanesi Judas Priest, yeni stüdyo albümü “Invincible Shield”i 8 Mart 2024’te Sony Music aracılığıyla yayımlayacağını duyurdu.

Grubun 2018 tarihli “Firepower” sonrası ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapacak albümünün çıkış tarihi 7 Ekim Cumartesi, grubun Indio, Kaliforniya’daki Power Trip festivalindeki performansı sırasında duyuruldu.

Grup konsere giriş olarak Black Sabbath’ın “War Pigs” şarkısı çalındıktan sonra, video ekranlarında “The Invincible Shield “i duyuran bir grafik gösterildi.

Geçtiğimiz haziran ayında grubun gitaristi Richie Faulkner Audio Ink Radio’dan Anne Erickson’a grubun yeni albümünün “kulağa harika geldiğini” söylemişti.

Birkaç hafta önce yapımcı ve turne gitaristi Andy Sneap ve Rob ile Phoenix’teydim ve vokalleri hazırlıyorduk” diyen Faulkner şöyle devam etti: “Yeni Priest parçaları duymak her zaman heyecan vericidir, çünkü Rob onları söylediğinde Priest parçaları haline gelirler. Yıllardır duyduğumuz o karakteristik sesi yeni şeyler söylerken duymak gerçekten heyecan verici. Bu inanılmaz heyecan verici bir şey, bu yüzden tüm dünyanın bunları duyması için sabırsızlanıyorum.”

Faulkner yeni albümün müzikal yönü hakkında da şunları söylüyor:

70’ler Priest’i ama hiçbir şekilde retro bir albüm değil. Progresif anlamda 70’lerin Priest’inin etkisi var ama 2023’ün Priest’i gibi tınlıyor.”

Şöyle ekledi: “Her Priest albümü stilistik olarak kendi başına ayakta durmuştur. Judas Priest’in DNA’sına sahiptir çünkü karakterler çok güçlü. Ama her zaman biraz farklı oldu, o DNA’yı korudu ama kendi karakterine sahip oldu. Açıkça Judas Priest olması anlamında farklı değil ancak kendi iki ayağı üzerinde duruyor.”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Judas Priest, photo by Kevin_Wilson

Blabbermouth.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish