Judas Priest ve Uriah Heep Beraber Turlayacak

Metal sahnesinin efsanevi topluluğu Judas Priest 2018 yılını son albümü “Firepower”ın büyük başarısının yarattığı etki eşliğinde zirvede geçirdi. Öyle ki albüm 17 ülkenin müzik listelerinide en iyi 5 sıralamasında yer alarak tarihi bir başarıya da imza attı.

Yavaş yavaş gelecek yılın turne programlarının ortaya çıktığı bu günlerde Priest cephesinden de Kuzey Amerikalı hayranlarını sevindirecek bir açıklama geldi. Topluluk, Mayıs ve Haziran aylarında hayli doyurucu bir takvimle Kuzey Amerika’yı turlayacak.

Üstelik duyuru bu kadarla da kalmıyor, turnenin Priest ile birlikte, rock dünyasının bir başka efsanevi grubu Uriah Heep’in de katılımıyla gerçekleştirileceği açıklanarak izleyiciler için bambaşka bir deneyimin söz konusu olacağının müjdesi veriliyor.

70’li yıllardan bu yana rock sahnesinin önemli gruplarının başında yer alan Uriah Heep, geçtiğimiz Eylül ayı ortasında yeni albümü “Living The Dream”i yayımlamış ve dikkatleri tekrar üzerine çekmişti.

Hollywood, Florida’da 3 Mayıs’ta başlayacak turne, 29 Haziran’da Las Vegas, Nevada’da sona erene kadar 33 konserlik bir seriden oluşacak.

Judas Priest geçtiğimiz dönemde de bir başka klasik rock efsanesi Deep Purple ile hayli ses getiren bir ABD turu gerçekleştirmişti.

tr_TRTurkish