Judas Priest Son Single’ı “Trial By Fire” İçin Müzik Videosu Paylaştı

İngiliz heavy metal efsanesi Judas Priest, gelecek stüdyo albümleri “Invincible Shield”in ikinci single’ı “Trial By Fire”ın resmi müzik videosunu yayımladı.

Gitaristler Richie Faulkner ve Glenn Tipton’ın klasik metal rifflerinin yanı sıra solist Rob Halford’un marşı andıran vokallerini de içeren “Trial By Fire”, albümle ilgili beklentileri yükselten tam bir heavy metal hiti.

8 Mart 2024’te Sony Music aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümün çıkış single’ı “Panic Attack” olmuştu.

Grubun 2018 tarihli “Firepower” albümü sonrası ilk yeni şarkılarına ev sahipliği yapan albümünün çıkış tarihi 7 Ekim’de grubun Indio, California’da düzenlenen Power Trip festivalindeki performansı sırasında duyurulmuştu.

“Trial by Fire” ve “Panic Attack” gitarist Richie Faulkner’ın yeni albümle ilgili ipuçlarını verdiği 70’lerin metal sound’unu ziyadesiyle barındırıyor. Faulkner gelecek albümün biraz daha 70’ler Priest’i olduğunu ve bir gitarist olarak bunu hoş karşıladığını söylemişti.

Hiçbir şekilde retro bir albüm değil. Progresif anlamda 70’lerin Priest’inin etkisi var ancak kulağa 2023’ün Priest’i gibi geliyor” diyen Faulkner şunları ekliyor,

Her Priest albümü stilistik olarak kendi başına ayakta durmuştur. Judas Priest DNA’sına sahiptir çünkü karakterler çok güçlü. Ama her zaman biraz farklılık olmuş, o DNA’yı korumuş ama kendi karakterine sahip olmuştur. Açıkça Judas Priest olması anlamında farklı değil ancak kendi iki ayağı üzerinde duruyor.”

Yeni şarkılarını yollara taşımaya hazırlanan grup kısa süre önce Sabaton’un desteğiyle bahar 2024 ABD turnesini duyurdu.

“Trial by Fire” klibi hemen burada.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish