Judas Priest Gelecek Albümden İlk Şarkı “Panic Attack”ı Paylaştı

İngiliz heavy metal efsanesi Judas Priest, ayın 13. Cuma’sına denk gelecek şekilde gelecek albümleri “Invincible Shield”in ilk parçası olan “Panic Attack”ı yayımladı.

Grubun 8 Mart 2024’te Sony Music aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak 19. stüdyo albümü, bu ayın başlarında Indio, Kaliforniya’daki Power Trip festivalinde ortaya çıkmıştı.

Grubun konsere giriş olarak Black Sabbath’ın “War Pigs” şarkısı çalındıktan sonra, video ekranlarında yeni albüm “The Invincible Shield”i duyuran bir grafik gösterilmişti.

Geçen haziran ayına dönecek olursak ise grubun gitaristi Richie Faulkner, Audio Ink Radio’dan Anne Erickson’a grubun yeni albümünün “kulağa harika geldiğini” söylemişti.

Birkaç hafta önce yapımcı ve turne gitaristi Andy Sneap ve Rob ile Phoenix’teydim ve vokalleri hazırlıyorduk” diyen Faulkner şöyle devam etti: “Yeni Priest parçaları duymak her zaman heyecan vericidir, çünkü Rob onları söylediğinde Priest parçaları haline gelirler. Yıllardır duyduğumuz o karakteristik sesi yeni şeyler söylerken duymak gerçekten heyecan verici. Bu inanılmaz heyecan verici bir şey, bu yüzden tüm dünyanın bunları duyması için sabırsızlanıyorum.”

Faulkner yeni albümün müzikal yönü hakkında da şunları söylüyordu:

70’ler Priest’i ama hiçbir şekilde retro bir albüm değil. Progresif anlamda 70’lerin Priest’inin etkisi var ama 2023’ün Priest’i gibi tınlıyor.”

Her Priest albümü stilistik olarak kendi başına ayakta durmuştur. Judas Priest’in DNA’sına sahiptir çünkü karakterler çok güçlü. Ama her zaman biraz farklı oldu, o DNA’yı korudu ama kendi karakterine sahip oldu. Açıkça Judas Priest olması anlamında farklı değil ancak kendi iki ayağı üzerinde duruyor.”

Judas Priest albümün yayınından kısa bir süre sonra bir dünya turnesine çıkacak. 11 Mart’ta Glasgow’da başlayacak İngiltere ayağını 21 Mart’ta Londra’daki OVO Wembley Arena’da gerçekleşecek konser takip edecek.

Judas Priest, photo credit: James Hodges Photography

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish