Joni Mitchell’in Yeni Konser Albümü “At Newport” Yayında

Joni Mitchell’in, 2022 Newport Folk Festivali’ndeki performansını taçlandıran yeni konser albümü “At Newport”u paylaştı.

Mitchell’ın Newport’ta birlikte sahne aldıkları arkadaşı Brandi Carlile ile birlikte prodüktörlüğünü üstlendiği albümde 12 canlı kayıt yer alıyor. Performans boyunca Mitchell ve Carlile’a Phil ve Tim Hanseroth, Wynonna Judd, Marcus Mumford, Celisse, Lucius’tan Jess Wolfe ve Holly Laessig ve Dawes’tan Taylor Goldsmith gibi sanatçılar eşlik etti.

Albümün şarkı listesinde “Big Yellow Taxi,” “A Case Of You,” ve “Both Sides Now” gibi Mitchell klasikleri yer alıyor.

Joni Mitchell’ın Newport’taki konseri 20 yılı aşkın süredir gerçekleştirdiği ilk canlı performans olmasının yanı sıra, 2015 yılında geçirdiği beyin anevrizmasından bu yana nadiren halkın karşısına çıktığı anlardan birine vesile oldu. Mitchell’in uzun zamandır arkadaşı olan film yapımcısı Cameron Crowe, canlı albümün değerlendirme notlarında Mitchell’in dönüşünün büyüsü hakkında yazdı

Crowe, “Mitchell sahnenin kenarından, beresi ve güneş gözlükleriyle güzel bir yaz stilinde yumuşak bir şekilde sallanarak çıktı,” diye yazdı. “Birkaç dakika içinde haberler tüm dünyaya yayıldı. Mitchell geri dönmüştü, coşkuyla parlıyordu, 13 şarkıdan oluşan şefkatli ve tutkulu bir set sundu ve ‘The Circle Game’in neşeli bir şekilde söylenmesiyle sona erdi.”

Consequence.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish