Joni Mitchell’in Yeni Arşiv Seti Duyuruldu “The Reprise Albums (1968-1971)”

Joni Mitchell’in “The Reprise Albums (1968-1971)” isimli yeni koleksiyon seti duyuruldu.

Song to a Seagull (1968), Clouds (1969), Ladies of the Canyon (1970) ve Blue (1971) olmak üzere Mitchell’in ilk dört albümünü içeren ve geçen sonbaharda yayımlanan “The Early Years (1963-1967)” arşiv serisinin devamı olan set, Rhino aracılığıyla 25 Haziran’da dinleyiciyle buluşacak.

Mitchell ve Matt Lee “Song to a Seagull” albümünün orijinal miksini yeniden güncellerken, Mitchell yaptığı açıklamada, “Orijinal karışım berbattı” diyor ve ekliyor, “Bir jöle kasesine kaydedilmiş gibi ses çıkarıyordu, ben de düzelttim!”

Dört CD’lik bir set ve 10.000 kopya ile sınırlı dört LP’lik sınırlı bir baskı olarak dinleyiciyle buluşacak set, tam bir Mitchell hayranı olan Grammy ödüllü country folk-rock müzisyeni Brandi Carlile’nin albümler hakkında kaleme aldığı tanıtım yazılarıyla birlikte sunuluyor.

Carlile “Bence Blue şimdiye kadar yapılmış en iyi albüm” diye yazıyor ve ekliyor, “Blue beni daha iyi bir söz yazarı yapmadı. Blue beni daha iyi bir kadın yaptı.”

Mitchell’in, tüm zamanların en iyi şarkıcılarından biri olduğunun imzası olan bu dört albümün yeniden yayınının haberlerini taçlandırmak için ise büyüleyici “A Case of You” şarkısının yeniden düzenlenmiş versiyonu paylaşıldı.

Kapak fotoğrafı: Getty Images

tr_TRTurkish