Joni Mitchell Arşiv Serisinin İlk Bölümü Yayında

Joni Mitchell’in kariyerinin ilk demosu “Day After Day”de dahil yayınlanmamış şarkılarını içeren bir arşiv projesinin ilk bölümü olan “Vol. 1: The Early Years (1963-1967)” yayına sürüldü.

Joni Mitchell Arşivleri serisinin beş CD’den oluşan ilk bölümü, Mitchell’in bilinen en eski kaydı olan, 1963’te memleketi Saskatoon, Saskatchewan’da bir radyo performansını ve ilk demosu “Day After Day”i içeriyor.

Albüm, CBC TV’de Let’s Sing Out programı için 1965 yılındaki mini bir performanstan “Michael From Mountains” ve “I Had a King” gibi şarkıların ilk versiyonları ve nadir bulunan Neil Young yorumu “Sugar Mountain” ile 1967 New York City’deki ev demoları “Free Darling”, “Mr. Junk”, “Chelsea Morning” ve daha birçok kaydı gün yüzüne çıkarıyor.

Ayrıca, 1967’de Michigan, Ann Arbor’daki Canterbury House’da kaydedilen etkileyici bir gece kulübü performansıyla sona eriyor. Sette, “Go Tell the Drummer Man”, “I Don’t Know Where I Stand”, “Night in the City” ve “Both Sides for Now” dahil olmak üzere 20’den fazla canlı kayıt yer alıyor.

Bu nadir Joni Mitchell hazinesi ile birlikte daha önce görülmemiş fotoğraflarla dolu 40 sayfalık bir kitapçık ve film yapımcısı, yönetmen Cameron Crowe’un albümle ilgili kapsamlı notları da yer alıyor.

tr_TRTurkish