Jethro Tull Yaklaşan Albümü “RökFlöte”nin Üçüncü Teklisi “Hammer On Hammer”ı Paylaştı

Jethro Tull, 21 Nisan’da InsideOut Music etiketiyle dinleyiciyle buluşacak 23. stüdyo albümü “RökFlöte”den yeni şarkı paylaştı.

“Hammer On Hammer” isimli şarkı, gelecek albümden kulaklarımıza ulaşan üçüncü kayıt oluyor. Şarkı, çekiç kullanan bir savaşçı olan tanrı Thor’dan ilham alıyor. Onun ölümcül düşmanı ise deniz yılanı Jormungand’dır.

Grubun yirmi yıldır ilk albümü olan 2022 tarihli “The Zealot Gene”nin ardından Ian Anderson ve grup arkadaşları, eski İskandinav paganizminin başlıca tanrılarından bazılarının karakterlerine ve rollerine dayanan 12 parçalık bir albümle geri dönüyor.

Ian Anderson, albümün adını ve temasını daha ayrıntılı olarak açıklıyor:

Bu teklifin adı, yol boyunca küçük bir veya iki değişiklikten geçti. Rock flüt için ağırlıklı olarak enstrümantal bir albüm fikriyle başladım. Albümün konusu kendini gösterdiğinde, İskandinav mitolojisinden gelen Ragnarök terimi, kıyametin bitiş zamanları veya İncil’deki Armageddon versiyonu beni cezbetti. “Nihai hesaplaşma” senaryosu her yerde bulunur ve örneğin Hinduizm, Hıristiyanlık ve İslam’ın doğasında vardır. Ragnarök, ‘Tanrıların kaderi’ olarak tercüme edilir, rök kısmı kader, rota, yön anlamına gelir. Eski İskandinav dilinin Cermen kökenlerinin izniyle, çift noktalı harfler sağlam bir şekilde yerleştirildiğinde, Flute, imlaya uygun olarak Flöte oldu. İyi ve meşru bir çift noktalı söz için bu muhteşem fırsatı kaçıramazdım.”

Ian Anderson kaptanlığındaki grubun güncel kadrosu, bas gitarda David Goodier, tuşlularda John O’Hara, davulda Scott Hammond ve elektrik, akustik gitar ve mandolinde Joe Parrish-James’den oluşuyor.

Jethro Tull “RökFlöte” şarkı listesi:

01. Voluspo
02. Ginnungagap
03. Allfather
04. The Feathered Consort
05. Hammer On Hammer
06. Wolf Unchained
07. The Perfect One
08. Trickster (And The Mistletoe)
09. Cornucopia
10. The Navigators
11. Guardian’s Watch
12. Ithavoll

tr_TRTurkish