Jeff Buckley Hakkındaki Biyografik Film Yapım Aşamasında

Jeff Buckley hakkında yeni bir biyografik filmin, vakfının tam desteğiyle yapım aşamasında olduğu duyuruldu.

“Everybody Wants You Here” başlıklı filmin başrolünde Reeve Carney yer alırken Orian Williams, ilk yönetmenlik denemesini yaparak projeyi yönetecek.

Buckley’i canlandıracak Carney, belki de en çok Broadway’de sahnelenen Spider-Man: Turn Off the Dark’ın Peter Parker / Spider-Man ve Showtime dizisi Penny Dreadful’daki rollerinden bilinir.

Yönetmen Williams ise daha önce, Joy Division solisti Ian Curtis’in hikayesini ekrana taşıyan 2007 tarihli “Control” filminde ortak yardımcılarından olan Oscar ve Altın Küre adayı bir yapımcıdır. Ancak bu film, yönetmen koltuğundaki ilk deneyimi olacak.

Variety’ye göre “Everybody Wants You”, Jeff Buckley’in vakfının tam desteğine sahip ve onun müzik kataloğuna erişebilecek. Buckey’in annesi Mary Guibert de projenin yapımcısı olarak görev yapacak.

Guibert yaptığı açıklamada, “Bu, Jeff’in hikayesinin hayranlarına, ona ve mirasına sadık kalacağına söz verebileceğim tek resmi drama uyarlaması olacak” diyor ve ekliyor, “Neyse ki, ne kadar uzun sürerse sürsün, tüm doğru katılımcıları bir araya getirme kararlılığım, mümkün olan en iyi şekilde sonuçlanmak üzere.”

Buckley, bir akşam yüzerken boğulduktan sonra 1997’de henüz 30 yaşında yaşama veda etmişti. Daha önce, 2012 tarihli “Greetings from Tim Buckley” isimli filmde, Jeff Buckley’i Penn Badgley canlandırmıştı.

What's your reaction?

tr_TRTurkish