Japonya’ya Gitmek İçin 15 Neden

Dünyanın yedi harikası için bir yarışma yapacaksanız, şüphesiz ki Japonya birçoklarından daha ciddi bir yarışmacı olacaktır. Toprakları üzerinde kayda değer bir iz bırakan binlerce yıllık tarihi ve kültürünün karışımıyla doğal güzelliğinin kusursuz kombinasyonu onu diğer birçoğunun önüne geçirir. Bored Panda sitesi sizi bir Japonya seyahati için cezbedecek on beş tane yer ve olaydan oluşan bir seçki hazırlamış. Bakalım ne kadar etkili olabilecekler?

1 – Sagano Bambu Ormanı, Arashiyama

beautiful-places-tourist-attractions-japan-7

Arashiyama’da bulunan harika bambu ormanı Kyoto’nun ikinci popüler turistik bölgesidir. Listeyi hazırlayanlar bölgeye turizm sezonu dışında gidilmesini öneriyor. Diğer zamanlarda aşağıda gördüğünüz yol turistlerin akınına uğruyor.

2 – Shibazakura Tarlaları

beautiful-places-tourist-attractions-japan-5

Arka planına Fuji Dağı’nı alarak muhteşem mekâna doğru uzanan alandan sonra, 800 binin üzerinde pembe, beyaz ve mor likenin kapladığı yer vardır. Genellikle Nisan ve Haziran ayları arası ziyaret için uygundur ve sabah erken saatler bu deneyim için en iyi zamandır.

3 – Hitachi Seaside Park’ta Sonbahar

beautiful-places-tourist-attractions-japan-10

Hitachi Seaside Park Japonya’nın en büyük adası olan Honshu’nun doğusundan popüler bir yerdir ve her sonbaharda rengârenk haliyle göz alıcı bir görüntüye bürünür.

4 – Hitachi Seaside Park’ta 4,5 Milyon Mavi Nemopholia

beautiful-places-tourist-attractions-japan-4

Manzarayı renkli bir kanvasa çeviren mevsimsel çiçeklerin bolluğu sayesinde, Tokyo’nun kuzey doğusunda yer alan Hitachi Seaside Parkı yılın her zamanında ziyaret edilecek mükemmel yerdir.

5 – Kawachi Fuji Bahçelerindeki Wisteria Tüneli

beautiful-places-tourist-attractions-japan-11

Kawachi Fuji Garden, Kyushu adasının kuzey zirvesinde yer alır ve Japonların Wisteria çiçeğine olan sevgisinin göstergesidir. Bahçeyi ziyaret etmek için en iyi zaman çiçeklerin en güzel hallerini aldığı Nisan ayı.

6 – FushimiInari-Taisha

beautiful-places-tourist-attractions-japan-2

Güney Kyoto’da bulunan Fushima Inari Tapınağı, pirinç tanrısı Inari’ye adanmıştır.

Tapınağın başlıca dikkat çeken tarafı ana binanın etrafındaki yüzlerce parlak kırmızı torii geçitleridir.

Ayrıca tilkilerin Inari’nin habercileri olduğuna inanılır. Bu da tapınağın etrafında bolca tilki heykelleri bulunmasının nedenidir.

7 – Kış Mevsiminde Natadera Tapınağı

beautiful-places-tourist-attractions-japan-1

Natadera tapınağı kış mevsiminde canlılık gelir. 1300 yılı aşan yaşıyla tapınak 717 yılında bir Budist keşiş tarafından kurulmuş. The Mount Hakusan ve tapınak bu güne kadar bölgenin en popüler ibadet alanları olarak kalmıştır.

8 – Kawagoe’de Nehir

beautiful-places-tourist-attractions-japan-12

Kawagoe (Tokyo bölgesi)  nehirleriyle tanınır (Kava nehir anlamına gelir ve Goe da üzerinde) ve şehrin ana caddesinin Edo Dönemi’ndeki şehir ambiyansını koruduğu söylendiği için “Little Edo” olarak anılır. (1603 – 1867) Ekim ayının üçüncü Cumartesi ve Pazar’ı düzenlenen Kawagoe festivali de aklınızda bulunsun.

9 – Taketa’da Bambu Işık Fesvivali, Ōita

beautiful-places-tourist-attractions-japan-14

Taketa bambu ve pirinç demektir ve aynı zamanda inanılmaz bir ışık festivalinin de ev sahibidir. Gelenek, bambuların büyümesini hızlandırmaya destek olmak amacıyla 2000 yılında başladı. Her yıl 20 bin fener üç gece boyunca ışık verir. Festival Kasım aynın üçüncü Cuma günü başlar.

10 – Nakasendo Yürüyüşü

beautiful-places-tourist-attractions-japan-15

The Nakasendo Yolu Kyoto’da başlayan ve Edo’da biten bir güzergâhtır. Nakasendo kelimenin tam anlamıyla “dağlara giden yol” demektir ve 17. yüzyılda önemli bir ulaşım yoludur. Japonya kırsalında ve ülke tarihinde harika bir yürüyüş deneyimidir. Tamamı on gün süren yolculuk bir seferde üç ya da dört saatten daha fazla rahatça yürüyebilen herkes için elverişlidir.

11 – Tokyo’da Bir Gölü Mora Boyayan Kiraz Çiçekleri

beautiful-places-tourist-attractions-japan-6

Her yıl Japonya’nın Kiraz Çiçekleri dünyanın dört yanından turist gelmesini sağlıyor.

Kiraz çiçeğinin sezonu sadece birkaç hafta sürüyor, bu yüzden her yılın sezonuyla ilgili haberler veren internet sitelerine bakıp emin olmadan yola çıkmayın.

12 – Osaka’da Yağmurlu Bir Gün

beautiful-places-tourist-attractions-japan-9

Osaka şehri, Tokyo’da sonra Japonya’nın ikinci büyük şehridir ve çarpıcı mimarisi, canlı gece yaşantısı, harika sokak yemekleri ve şehrin simgesi Osaka Kalesi’yle bilinir. Hava kötüyse dert etmeyin, şehrin alış veriş bölgesinin merkezinde üstü kapalı alışveriş caddesi olan Shinsaibahshi-suji’de yağmur bitene kadar gezinebilirsiniz.

13 – Seigantoji Pagodası ve Nachi No Taki Şelalesi

beautiful-places-tourist-attractions-japan-13

Seigantoji Pagodası ülkenin tarihi ve doğal güzelliğinin birleşimidir. Hishimuro, Wakayama Bölgesi’nde yer alan pagoda Japonya’nın en uzun şelalesi Nachino Taki’nin yanında konumlanan üç katlı bir binadır. Şelale 133 metre yüksekliğinde ve bölgenin özgün inancının mekânıydı.

14 – Chureito Pagodası ve Fuji Dağı

beautiful-places-tourist-attractions-japan-16

Dünyanın harikalarından bahsederken ünlü Fuji Dağı’nı gözden kaçırmayın. Bu muazzam dağın en iyi görünüşlerinden biri 1963’te barış anıtı olarak inşa edilen ChureitoPagoda’sından olabilir. 400 adım tırmanmak gerekse de buna değer.

15 – Kyotodo Keage Eğimi

beautiful-places-tourist-attractions-japan-17

Keage Eğimi Biwako Kanalı’nın sonunda Kyoto’da yer almaktadır. Bir zamanlar Meiji Dönemi’nde önemli bir ulaşım güzergâhıydı ve eski demiryolu kalıntılarını görmek bugün hala mümkündür. Kiraz çiçeklerinin huzur verdiği harika bir yürüyüş yeridir. Bölgenin tarihiyle ilgilenenler için ücretsiz bir müzesi vardır ve yakınlarında ziyaret etmeye değer bir de kırmızı tuğladan su kemeri bulunmaktadır.

tr_TRTurkish