İsveçli Metal Grubu Leach Yaklaşan Albümünü Yeni Şarkı “Gone To Waste” ile Duyurdu

İsveçli death/thrash metal dörtlüsü Leach, 19 Nisan 2024’te dinleyiciyle buluşacak “New Model Of Disbelief” isimli albümünün ilk habercisi olarak yeni şarkı “Gone To Waste”ı yayımladı.

Ezici bir ana riff ve şarkıcı/gitarist Markus Wikander’in çılgınca agresif vokalleriyle yeni single, zengin, dokunaklı nakaratına neredeyse kesintisiz bir şekilde geçmeyi başarıyor.

Grup bu kuzey mükemmelliğini çok daha basit sözlerle tanımlıyor: “Neyle ilgili olduğumuzun güzel bir özeti. Rock’n’roll ritimleri ve melodileriyle harmanlanmış hızlı, agresif şeyler.”

Bugüne kadar üç tam uzunlukta albüm ve bir EP yayımlayan Leach, yeni albüm “New Model Of Disbelief” ile de yoluna hız kesmeden devam ediyor. İkonik Göteborg sahnesinin unsurlarını kuzey hardcore karakterinin özel saldırganlığıyla birleştirerek ve aynı zamanda old school Stockholm death metal esaslarını iyi bir ölçüde karıştırarak, uluslararası alanda değer verilen İsveç soundunu yeniden tanımlıyorlar.

Çalışmalarının tanımlayıcı özellikleri, grubun en büyük, uzun süreli etkilerinden ikisi olan Entombed ve Exodus’un kana susamış, melodiye aç piç çocuğunu tasvir eden harika kıvrımlara sahip heyecan verici ve coşkulu hit şarkılardır.

Vokal ve gitarda Markus Wikander, gitarda Robert Karlsson, basta Anders Nordlander, Tobias Oja ve davulda Joachim Dahlström’den oluşan ekip, kendi tarzlarının karışımını ve en alakalı olanların çoğunu nasıl çalıştıracaklarını tam olarak biliyor. Vokaller ısırıyor, riffler patlıyor ve melodiler tutkulu, devasa hayat sorularına açılıyor. Grubun şarkı sözlerindeki devrim, sosyal adaletsizlik ve iç mücadeleler arasındaki gergin tematik geçiş, her türden birikmiş duygu için son derece dinamik bir baskı tahliyesi sunuyor.

Leach’in dördüncü albümü “New Model Of Disbelief”, 19 Nisan 2024’te dijital olarak, CD ve LP olarak yayımlanacak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish