İstanbul’da İzleyeceğimiz ARCHIVE’den Sürpriz Tekli: “My Last”

12 Haziran’da dinleyicileri zaman, müzikal türler, hisler ve duygular arasında Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde bir yolculuğa çıkaracak Archive, bugün eski vokalist Craig Walker’ın yer aldığı yeni parçası “My Last”i yayınladı. 

Vera Müzik organizasyonuyla 12 Haziran’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek konserin Biletleri Passo.com.tr’de

“My Last”, grubun 2004 tarihli Noise albümü için üzerinde çalıştığı ama daha önce yayınlamadıkları bir parça. Bu tekli, yeniden düzenlenmiş Noise albümünün deluxe versiyonunda, You All Look The Same To Me ve Noise döneminden daha önce yayınlanmamış diğer 7 parçayla birlikte yer alıyor.

Ayrıca grubun Controlling Crowds I-III ve IV albümleri de daha önce yayınlanmamış 10 parçayla beraberinde proje kapsamında yeniden düzenlenerek plak olarak da satışa sunuldu. 

Yeniden düzenlenen dört albümün tümü 20 Eylül 2024’te yayınlanıyor.

Archive kendilerini bir grup değil, bir kollektif olarak tanımlıyor. 1994 yılında Londralı Darius Keeler ve Danny Griffiths tarafından kurulan Archive bir elektronika projesi olarak başladı. Kendi Swam plak şirketlerinden birkaç single yayınlayan grup 1996’da dağıldı ve kısa bir süre sonra yeni üyelerle yeniden bir araya gelerek tamamen trip-hop ürünü olan “Londinium” adlı ilk resmi albümlerini kaydettiler. Kısa bir ayrılığın ardından Keeler ve Griffiths bir başka müzisyenler ile iş birliği yapmaya başlayarak 1999 yılında bu kez bir pop albümü olan “Take My Head”i yayınladı. 2002’de farklı bir kadroyla nihayet progresif müziğe adım atmaya karar verdiler ve bize “You All Look the Same to Me”yi sundular.

“You All Look the Same to Me”nin ilk notalarından itibaren Archive’ın Pink Floyd’a derin saygı duyduğu anlaşılıyor. Albüm, zamana meydan okuyan kültleşmiş hayran kitlesini de hak ettiklerini açıkça gösteren başarıyla düzenlenmiş epikler içeriyor.

Archive, 12 Haziran’da dinleyicileri zaman, müzikal türler, hisler ve duygular arasında bir yolculuğa çıkaracak.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish