İstanbul Kite Festivali Başlıyor

Festival boyunca müzik, güneş, deniz, spor ve sponsor aktiviteleri izleyicilere unutulmaz anlar yaşatırken, düzenlenecek etkinliklerle katılımcılar, görsel şölene, spora ve eğlenceye doyacak.

Maximum Kart ana partnerliğinde, Türkiye Yelken Federasyonu ve Playmaker Sports&Entertainment tarafından organize edilen spor, müzik, yaşam stili festivali ‘İstanbul Kite Festival’ kiteboard tutkunları ile buluşuyor. Sony ve Borusan Otomotiv’in de katkılarıyla 10-14 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’un gözde plajı BURC Beach’te gerçekleşecek ‘İstanbul Kite Festival’de heyecan dorukta olacak.

Festival boyunca müzik, güneş, deniz, spor ve sponsor aktiviteleri izleyicilere unutulmaz anlar yaşatırken, düzenlenecek etkinliklerle katılımcılar, görsel şölene, spora ve eğlenceye doyacak.

Türkiye’nin en büyük ulusal kiteboard organizasyonu ‘İstanbul Kiteboard Festival’ 10-14 Ağustos tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşecek. Bir prestij ve ünvan yarışı olan Maximum Kiteboard Turkish Open’da, kitefoil, slalom ve freestyle kategorilerinde, birbirinden iddialı 120 sporcu şampiyonluk için yarışacak.

Maximum Kiteboard Turkish Open’e Taner Aykurt, Ejder Ginyol, Armağan Ersolak, Başak Çakmak, Enç Özen, Serkan Erkek, Alperen Beyli, Kerem Balık, Çisil Özen, Arzu Taylan gibi şampiyon isimler katılacak. Final yarışları sonunda kitefoil, slalom ve freestyle disiplinlerinde kadın ve erkek kategorilerinde dereceye giren sporcular ödüllendirilecek.

Windsurf’ü andıran, ancak yelken yerine ‘kite’ adı verilen ve uçurtma ile paraşüt arası bir ekipmanla rüzgar kontrolüne dayalı bir board sporu olan ‘Kiteboard’, dünyada en popüler sporları arasında yer alıyor. Görselliği ve izleyicide bıraktığı heyecan da son yıllarda ‘Kiteboard’un en çekici su sporu olmasını sağlıyor.

Sony isim sponsorluğunda gerçekleşecek özel kategori yarışında, kitelar en uzun süre boyunca havada asılı kalma mücadelesi verecek. Rüzgar ve uçurtma koordinasyonu adına dayanıklılık gerektiren, izleyicide büyük heyecan uyandıran en renkli yarışmalardan biri olan Hang Time Race’ta, sporcular, rüzgara karşı ne denli kuvvetli olduklarını gösterecek ve uçurtmalarını en uzun süre havada tutmak için mücadele edecek.

Son yılların gözde su sporları arasında yer alan Stand-Up Paddle Board ile eğlence katlanarak artacak. Teknik bir tecrübe gerektirmeyen Stand-Up Paddle Board, suda sörf tahtası üzerinde kürek çekilerek yapılıyor ve kardio adına en etkili bedensel faaliyet arasında yer alıyor.  SUP Race, keyifli görüntülere sahne olacak ve plajdaki herkese açık bir mücadele olmasıyla heyecan verici bir deneyim yaşatacak.

İstanbul Kite Festival’de bir ilk
Kiteboard tutkunları ve kiteboard ile ilk kez tanışacaklar, sezonun en iyi ekipmanlarının tanıtılacağı fuar alanında, hem ürünlerle ilgili bilgi alabilecek hem de tüm ürünleri deneyimleme fırsatı elde edecek.

BURC Beach’te Spor ve Müzikle Dopdolu Bir Hafta!
Festivalde yarışların yanı sıra gün batımı partileri de yer alacak. Gündüzden geceye, kumsal partileri, dj performansları ve canlı müzikler ile izleyiciler yarışların yanı sıra eğlenceye ve müziğe dolacak.

istanbul.net.tr’den alınmıştır.
tr_TRTurkish