Iron Maiden’dan Yeni Single “The Writing On The Wall” Videosunun “special effects” Versiyonu

Heavy Metal sahnesinin efsanevi grubu Iron Maiden, yeni single’ları “The Writing On The Wall” müzik videosunun “special effects” versiyonunu yayımladı.

Gitarist Adrian Smith ve şarkıcı Bruce Dickinson tarafından yazılan ve bas gitarist Steve Harris ile Kevin Shirley’in ortak yapımcılığında kaydedilen şarkı, geçen ay gelecek albümün çıkış şarkısı olarak klibiyle birlikte servis edilmişti.

Iron Maiden’’in altı yıl aradan sonra dinleyiciyle buluşacak ilk albümü “Senjutsu”, 3 Eylül’de BMG aracılığıyla piyasaya sürülecek.

Bruce Dickinson’ın başlangıçta video için aklında olan konsept iki ödüllü eski Pixar yöneticisi ve uzun süredir Maiden hayranları Mark Andrews ve Andrew Gordon ile iş birliği içinde hayata geçiyor. İkili, aralarında “The Incredibles”, “Ratatouille”, “Brave”, “Monsters Inc.” ve “Finding Nemo” gibi yapımlar da dahil olmak üzere elli yılı aşkın süredir animasyon endüstrisindeki deneyimleriyle dikkat çekiyorlar. Klibin yönetmenliğini ise Londra merkezli bir animasyon stüdyosu olan BlinkInk’den Nicos Livesey yaptı.

tr_TRTurkish