İrlandalı Futbol Takımı Bohemian FC’nin Bob Marley Temalı Yeni Forması

İrlanda, Dublinli futbol takımı Bohemian Football Club, Bob Marley’in yer aldığı yeni deplasman formasını paylaştı.

Bohemian FC oyuncusu Promise Omochere, yeni Bob Marley temalı formayı tanıttı.

Marley ailesi ve Universal Music Group’un ürün bölümü Bravado ile iş birliği içinde üretilen forma, reggae efsanesinin 1980 yılında takımın stadyumu Dalymount Park’ta gerçekleşen son açık hava konserini anıyor.

Bohemian FC işletme şefi Daniel Lambert forma hakkında şunları söylüyor: “Fikir üzerinde yıllarca çalıştıktan sonra bugün bu formayı ortaya çıkarmak bana büyük bir keyif veriyor. Dalymount’taki Bob Marley konseri İrlanda’nın gerçekten özel müzik etkinliklerinden biri, İrlanda’daki tek şovu ve ne yazık ki açık havadaki son konseri.”

Formanın satışından elde edilecek gelirin yüzde 10’u, kulübün ortakları İrlanda’daki Sığınmacılar Hareketi (MASI) ile birlikte müzik aletleri ve futbol malzemeleri sağlamak için İrlanda genelindeki sığınma merkezlerine gidiyor.

Geçen yıl, İrlandalı post-punk grubu Fontaines DC bir evsizler yardım kuruluşunu desteklemek için Bohemian FC deplasman formasına sponsor oldu. Grubun adı 2021/22 formasının ön yüzünde yer alıyor ve gelirin yüzde 15’i Focus Ireland’a gidiyor.

Irish Times ile yaptığı röportajda kulüp işletme şefi Lambert şunları söyledi: “Formada Dublin’e gerçek bir saygı var. Poolbeg kuleleri, Grattan Köprüsü lambaları var. Yakanın iç kısmında ‘Dublin in the rain is mine’ yazıyor ki bu Fontaines DC’nin sözlerinden biri.”

Fontaines DC davulcusu Tom Coll ise şunları ekliyor, “Bohs, toplumu gerçekten önemseyen bir organizasyondur. Bir Dublin futbol takımının ‘Mülteciler Hoş Geldiniz’ yazısına sahip olması, formalarındaki en büyük şey, bu harika.”

nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish