Interpol Londra’da Flood & Moulder ile Yeni Albüm Üzerinde Çalışıyor

Interpol Londra’da, yapımcı ve miks mühendisleri Flood & Moulder ile stüdyoda yeni bir albüm üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

New York merkezli indie rock üçlüsünün gitaristi Daniel Kessler, Interpol’ün stüdyoda bir fotoğrafını paylaşırken, “Flood & Moulder’ın bir sonraki Interpol kaydının yapımcılığını ve miksajını yapacağını duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” ifadesini kullandı.

Kessler, “Çalışmalarının uzun zamandır hayranıyız ve onlarla birlikte stüdyoda olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi ve ekledi, “Bu partiyi doğru başlatmak.”

Grup, bu yazın başlarında, geçen yıl uzaktan yeni müzikler üzerinde çalıştıklarını ve son zamanlarda bizzat parçalar geliştirmeye başladıklarını açıklamıştı. Haziran ayında Instagram üzerinden paylaşılan bir mesajda grup, koronavirüs pandemisi nedeniyle “fikirleri yaymak ve uzaktan iş birliği yapmak için interneti kullanmak zorunda kaldık. Bu bizim için yeni bir deneyimdi” demiş ve şöyle devam etmişti,

Neyse ki, son aylarda şahsen bir araya gelme ve bu fikirleri eski moda bir şekilde geliştirmeye devam etme fırsatımız oldu: yüksek sesle ve bizzat. Kısa bir süre önce ikinci tur yüz yüze yazımızı tamamladık, bu sefer Catskills’deki bir evde.”

Grubun son tam uzunluklu albümü 2018 tarihli “Marauder” olmuş onu, 2019’daki EP “A Fine Mess” takip etmişti. Yeni Interpol albümünün önümüzdeki yıl yine Matador Records aracılığıyla dinleyiciyle buluşması bekleniyor.

Nme.com

What's your reaction?

tr_TRTurkish