İç ve Dış Dünyanın İletişimi: Monassi

Daehyun Kim, 1980 Seul doğumlu bir sanatçı. Yine Seul’deki Hongik Üniversitesi’nde Oryantal Resim eğitimi aldı. Yüksek eğitiminin ardında, “Moonassi serisi” adı verdiği kendine özgü çizimleri yapmaya başladı.

Daehyun aynı zamanda birkaç yıl boyunca çeşitli şirketlerde grafik tasarımcı, marketing uzmanı ve sanat yönetmeni olarak da çalıştı. New York Times’la bir illüstratör olarak çalıştığından beri farklı sanatçı ve markalarla işbirliğine giden sanatçı bu günlerden Paju’da yaşıyor ve çalışmalarını orada sürdürüyor.

dawny_coverA_cdsize1280

Çizimlerinden çoğunlukla iki şey arasındaki farklılığa odaklanan Kim, bunu bazen bir kişinin iç dünyası ve dışarıya yansıttığı arasındaki farka kadar indiriyor ve kişinin ruhundaki o şeffaf peçenin ardındaki iç ve dış dünyasının iletişimini gösteriyor.

0002_We-are-indeed_01.jpg

İllüstrasyon ve enstalasyonlarından siyah, beyaz ve gri renklerle gölgelerin hâkim olduğu Kim’in çalışmaları dövme, t-shirt baskısı gibi alanlarda da sıklıkla kullanılıyor. Son dönemde Maison Kitsuné’nin çalışmalarına yaptığı müzikli videolarla da gündeme gelen Kim’in yeni çizimleri bu yaz Seul’de sergilenecek.

Moonassi_x_Kitsune_web3.jpg

0003_We-with-words_03.jpg

0004_Many-one_01.jpg

tr_TRTurkish