İngiltere’de Bir Huzurevinin Sakinleri Klasik Albüm Kapakları İçin Kamera Karşısına Geçti

Koronavirüs salgını aynı zamanda kişilerin ruh sağlığını da etkiledi ve karantina sürecinde bunu belki de en fazla toplumun 65 yaş üstü kesimi hissetti.

Dört ay süren katı karantina sürecinde, İngiltere Edgware’deki bir bakımevi sakinlerinin hayata tutunmaları ve bir yandan da hassas sağlık durumlarının önemine dikkat çekmek için hayli yaratıcı bir yol bulundu.

Sydmar Lodge bakımevi sakinleri, David Bowie, Taylor Swift, Adele, Bruce Springsteen, Michael Jackson ve daha birçok ismin klasik albüm kapaklarının yeniden canlandırılması için kamera karşısına geçtiler.

Etkinlik koordinatörü Robert Speker fotoğrafları çekti ve Twitter’da paylaştı. Albüm görselleri fotoğraflarda yer alan sakinlere göre özel isimler de aldı örneğin, Adele’nin 21 albümü Vera 93 olarak, Taylor Swift’in T.S. 1989’u ise R.C. 1922 olarak yeniden adlandırıldı.

Diğer sakinler ise Bruce Springsteen’in kot pantolonu, Michael Jackson’ın Bad deri ceketi ve Blink-182’in latex eldivenleriyle poz verdi. Sydmar Lodge bakıcıları da projede Queen’in, Queen II albümünün ikonik kapak pozu ile yer aldılar.

Speker, bakım evi sakinleri için GoFundMe üzerinden bir bağış kampanyası başlattı.

consequenceofsound.net

What's your reaction?

tr_TRTurkish