İngiltere demiryollarına jet konforunda süper hızlı trenler geliyor

Paradan yana şanslı İngilizler yakında yüksek hızlı trenlerde lüks jetlere benzer iç mekânlarda seyahat edebilecekler.

Aerospace tasarımından ilham alan Andreas Vogler Studio ve Alman Havacılık ve Uzay Merkezi dLR, Birleşik Krallık için ilk çift katlı yüksek hızlı tren AeroLiner 3000 trenini tasarladı ve geliştirdi.

AeroLiner 3000 by Andreas Vogler Studio, Red Dot: Design Concept 2017, double decker high speed trains, aerospace inspired trains, Innotras prototype, AeroLiner 3000, German Aerospace Center dLR

Uygulama planlarıyla tasarlanan bu yenilikçi ve son derece hafif tasarım, İngiliz demiryollarının mevcut altyapısında % 30’luk bir kapasitede artışı sağlayacak. Üstelik yeni demiryoluna ihtiyaç duymadan.

AeroLiner 3000 tren, daha fazla sayıda koltuk, artan verimlilik, geliştirilmiş konfor ve hatta CO2 emisyonlarında öngörülen bir azalma özelliklerine sahip olan ultra-hafif tasarımı yaratmak için, havacılık mühendisliği ve tasarımını benimsedi.

Münih’te yaşayan İsviçreli mimar Andreas Vogler, “Havacılıkta hafif olan en büyük önceliğe sahip. AeroLiner 3000 ile hafif yapıların demiryolu araçlarının dünyasında bir değişikliği tetikleyebileceğini gösteriyoruz,” diyor.

inhabitat.com

tr_TRTurkish