İki Yeni Ihsahn EP’sinden İlki Şubat Ayında “Telemark”

Black metal sahnesini öncü grubu Emperor’un lideri Ihsahn’ın bu yıl içinde yayımlayacağı iki yeni kısaçalardan ilkinin Şubat ayında piyasaya sürüleceği duyuruldu.

14 Şubat’ta Candlelight etiketiyle piyasaya sürülecek, “Telemark” isimli albümde beş şarkı yer alıyor.

“Telemark”ın Ihsahn’ın müziğinin sert tarafın temsil ettiği kaydedilirken, henüz belli olmayan ileri bir tarihte piyasaya sürülecek diğeri EP’de ise Ihsahn’ın daha progresif yönlerine kulak vereceğimizin altı çiziliyor.

Ihsahn, albümün ismi Telemark ve içeriğiyle ilgili şunları söylüyor: “Büyüdüğüm ve hâlâ yaşadığım ilçe, bu yüzden her şey orada yer alıyor ve bundan çok ilham alıyor. Telemark’ın köklere odaklı bir albüm olduğu söylenebilir. 16 yaşımdan beri neredeyse her iki yılda tam uzunlukta albümler yayımladıktan sonra, başka bir şey denemenin zamanının geldiğini hissettim”.

Ayrıca, ilk defa Norveççe şarkı sözleri yazmaya karar verdiğini belirten Ihsahn, “Telemark için ve ondan bir şeyler yazarak, genel konsepte göre, müzikal köklerimin temel, sade black metal etkilerini damıtmak istedim”. İfadeleriyle gelecek albümün ilk ip uçlarını veriyor.

Ihsahn en son, “Amr” isimli yedinci solo albümünü Mayıs 2018’de yayımlanmış ve albüm turnesi kapsamında İstanbul’u da ziyaret etmişti.

Blabbermouth.net

tr_TRTurkish