Iggy Pop’tan Leonard Cohen “You Want It Darker” Yorumu

Iggy Pop‘un, yaklaşan Leonard Cohen anma albümünden “You Want It Darker” coverı paylaşıldı.

“Here It Is: A Tribute to Leonard Cohen” isimli derleme albüm, 14 Ekim’de dinleyiciyle buluşacak.

Cohen’in 2016’da yayımlanan son albümünün başlık parçası olan “You Want It Darker”, Iggy Pop’un yorumunda birkaç dikkat çekici detay farkıyla ulaşıyor kulaklarımıza. Nakarata eşlik eden davullar, karakteristik tuşlular ve saksafonun sahne almasıyla şarkı kostüm değişyiriyor.

Tabiatıyla da en büyük fark, tüm zamanların en mühim söz yazarı Cohen’in sözlerini kendine has şarkıcılık dokunuşlarıyla adımlayan Iggy’nin mikrofon başı işçiliği.

Yapımcılığını Larry Klein’ın yaptığı albümde, Iggy Pop ile birlikte Norah Jones, Peter Gabriel, Gregory Porter, James Taylor, Nathaniel Rateliff, Sarah McLachlan, Bill Frisell, Immanuel Wilkinsve, Luciana Souza, David Gray ve Mavis Staples yorumlarıyla Cohen’e saygılarını sunuyor.

Albümde, 1967’deki ilk albümü “Songs Of Leonard Cohen” ve 2016’da yayımlanan son albümü “You Want It Darker” dahil olmak üzere Cohen’in geniş kariyerine yayılan on iki parça yer alıyor.

Projeyi bir araya getirmekten bahseden yapımcı Klein, “Bu şiirleri yeniden bağlama oturtmak ve onlara farklı bir ışık tutmak son derece memnuniyet verici bir deneyimdi” diyor ve ekliyor,

Umarım birlikte geliştirdiğimiz bu müzikal lisan, bunları içine koyduğumuz bağlam, şarkıların insanlarla yeni bir şekilde bağlantı kurmasını sağlar.”

tr_TRTurkish