Iggy Pop’tan, Elvis Costello’nun “No Flag” Şarkısına Fransızca Yorum

Elvis Costello Ekim ayında, kısmen Iggy Pop’tan esinlendiğini söylediği “No Flag” şarkısını da içeren 31. Stüdyo albümü “Hey Clockface”i yayımlamıştı.

Şimdi ise Pop, şarkının Fransızca cover’ını paylaşarak buna karşılık verdi.

“No Flag” şarkısındaki sinsi Iggy ve Stooges referansını kimsenin fark etmediğini söyleyen Costello, şarkının isminin bir ipucu olabileceğini, The Stooges’un meşhur “No Fun” şarkısıyla bir kelime ve bir harfi paylaştığını ancak kimsenin böyle bir ihtimali beklemediğini belirtiyor.

Iggy Pop ise 2012 albümü “Après”de çok sayıda Fransızca şarkıya yer vermesine rağmen Costello’nun “No Flag” şarkısını söylemenin büyük bir girişim olduğunu söylüyor.

Yaklaşık beş hafta boyunca, günde 40 dakika şarkının üzerinde çalıştığını söyleyen Pop, her şeyin Elvis ve eşi Diana Krall’ın ‘bunu Fransızca söylemek ister misin?’ teklifiyle başladığını vurguluyor.

Şarkının sözleri ise Costello’nun grubu Attractions / Imposters’ın klavyecisi Steve Nieve’nin eşi Murial Téodori ve son albüm Hey Clockface’de AJUQ adıyla davul çalan oğlu Antoine Jules Ulysse Quessada tarafından Fransızcaya çevrilmiş.

Aşağıda şarkının, Arlo McFurlow ve Eamon Singer’ın elle çizilmiş animasyonlarını içeren müzik videosunu bulabilirsiniz.

tr_TRTurkish