İdil Çağatay’dan Üçlemenin İkinci Klbi “Sonbahar”

Geçen Eylül ayında “Sonbahar” adını taşıyan üçlemesini dinleyicilerin beğenisine sunan İdil Çağatay, Eylül ayının şarkısı “Yağmur”dan sonra serinin ikincisi ve Ekim ayının şarkısı olan “Sonbahar” için çekilen video klibini yayınladı.

“Sonbahar”ın metaforlarının melankolik bir ifade şekline dönüştüğü şarkıda Çağatay’a, viyolonsel sanatçısı Aslı Kızıltuğ eşlik ediyor.

Miks Engin Özyılmaz’a masteringi Akın Erdem Kadiz’e ait olan ve Aşk Müzik Yapım etiketiyle yayınlanan üçleme tüm dijital platformlarda yayında.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’ndeki eğitim süreci sonrası büyük kitlelerin dikkatini çekmeyi başardıkları kadın rock grubu “Kırmızı”nın sesi soluğu olarak adını duyuran İdil Çağatay, son dönemde, solo projeleriyle müzik kariyerini sürdürüyor.

Çağatay, 2015 yılından bu yana ilk solo projesi “Çocuk” ile başlayarak 2017’de “Cinnet ve 2018’de de “Ateşler İçinde” albümünü dinleyiciyle buluşturmuştu.

Geçen Ocak ayı sonunda “Issız” isimli şarkısını paylaşan Çağatay’ın, şimdi ise “Sonbahar” adını taşıyan üçlemesi müzikseverlerle buluşuyor.

Aşağıda, yönetmenliğini Özkan Aksular’ın yaptığı şarkının klibini bulabilirsiniz.

tr_TRTurkish