İdil Arı’nın Kendine İnanma Yolculuğunun Aynası “Ne Dünya Mümkün”

Alternatif pop müziğin yeni ismi İdil Arı, duygusal derinliği ve samimi anlatımıyla dikkat çeken ikinci teklisi “Ne Dünya Mümkün”ü tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşturdu.

Şarkısında özgüven arayışını anlatan İdil, akademik kariyerini geride bırakarak müzik yapma hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

“Ne Dünya Mümkün”, 18 yaşındaki genç İdil’in gözünden, bugünün duvarları yıkarak kendine inanmaya başlayan sanatçı İdil Arı’ya uzanan bir mektup niteliğinde. Şarkı, İdil’in özgüvenini keşfetme ve kendisine olan inancını güçlendirme sürecinin bir aynasıdır.

Şarkının söz ve bestesi İdil Arı’ya aitken, prodüksiyon, mix ve mastering işlemleri Berlinli prodüktör Whyen tarafından üstlenildi. Parçanın görsel kimliği, Musab Uyar ve Umut Sokolovic’in objektifinden yansıyan etkileyici bir kapak fotoğrafı ve Şahra Uyan’ın tasarımı ile oluşturuldu. Video klip ise Beyza Göktaş tarafından çekildi.

1991 İzmir doğumlu İdil Arı, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Moleküler Biyoloji ve Sınırbilim üzerine yaptı. Almanya’da doktora eğitimini bitirmek üzere bulunan İdil, hobi olarak yaptığı müziği bağımsız olarak profesyonel bir seviyeye taşımak için ilk adımlarını attı.

İdil Arı’nın “Ne Dünya Mümkün” teklisi, 10 Mayıs’ta tüm dijital platformlarda dinleyicilerle buluştu.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish