Hypersonic’in Yeni Albümü “Kaosmogonia” Yayında

Sicilya, Katanya merkezli İtalyan senfonik metal grubu Hypersonic’in yeni albümü “Kaosmogonia”, Rockshots Records aracılığıyla dinleyiciyle buluştu.

Salvo Grasso ve Emanuele Gangemi tarafından 2006 yılında kurulan senfonik metal grubu Hypersonic, benzersiz, güçlü ve epik müzik yaratma hayallerine ulaştı. Bugün, türlerin ötesine geçen ve dinleyicileri senfonik ve ekstrem metal deneyimine sürükleyen müzikal bir yolculuk olan son albümleri “Kaosmogonia”yı gururla sunuyorlar.

Hypersonic’in müzikal evriminin doruk noktası olan “Kaosmogonia” güçlü, senfonik, epik, ekstrem ve dramatik kendine özgü bir sound sergiliyor. Albüm, grubun yaratıcı sınırlarını zorlama ve kendine özgü sound’una yeni unsurlar ekleme konusundaki kararlılığının bir kanıtı niteliğinde ve olağanüstü şarkı yazarlığı nitelikleriyle grubun müziğine taze ve dinamik bir boyut kazandıran yeni solistleri Eleonora Russo’yu tanıtıyor.

Grubun kadrosu, mikrofon başında Eleonora Russo, gitarda Emanuele Gangemı, bas gitarda Francesco Caruso, tuşlu çalgılarda Darıo Caruso ile davul ve vokalde Salvo Grasso’dan oluşuyor.

Albüme katkı veren konuk müzisyenler arasında ise Mark Jansen (Epica), Francesco Paoli ve Francesco Ferrini (Fleshgod Apocalypse), Emma Zoldan ve Nils Courbaron (Sirenia), Teatro Massimo Bellini erkek korosu (Catania-İtalya) var.

“Kaosmogonia” güçlü bir senfonik orkestra içeriyor ve death metal unsurları da dahil olmak üzere yeni etkiler keşfederek zengin ve çeşitli bir sonik manzara yaratıyor.

Albümün yayınıyla birlikte üçüncü single “Veil of Insanity”nin klibi de paylaşıldı.

“Veil of Insanity” isimi, dokunaklı ve güçlü bir şarkıyı işaret ediyor. Sanatın bazen gerçek dünyadaki olayları yansıtabilmesi ve hatta öngörebilmesi büyüleyici. Orta Doğu’daki savaş çılgınlığı teması ne yazık ki zamansız ve sözler çatışmanın bölgeye getirdiği ıstırap ve umutsuzluğu yakalıyor gibi görünüyor. Sert müzik ve ağır konu arasındaki tezat, muhtemelen şarkının duygusal etkisini güçlendiriyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish