HYPERIA’nın Yeni Single’ı ile Bir Thrash Metal Partisine Davetlisiniz: “Automatic Thrash Machine”

Kanadalı thrash metal grubu HYPERIA yeni şarkıları “Automatic Thrash Machine” ile kadehlerimizi kaldırmamızı sağlıyor. Grup bir kez daha hızlı riffler, old school thrash efsanelerine rakip olan müthiş kadın çığlıkları ve harika melodilerle etkileme yeteneklerini kanıtlıyor. Her enstrüman tarafından ifade edilen sofistike yapılara sahip yalın thrash, bu parti marşını mümkün olan en iyi şekilde tanımlıyor. “Automatic Thrash Machine”, HYPERIA’nın eğlenceli yönünü gösteriyor!

Şimdiye kadar yayımlanan iki single, grubun 17 Kasım’da dinleyiciyle buluşması planlanan yeni albümü “The Serpent’s Cycle”ın habercisi niteliğinde. İnsan egosu ve narsisizminin derin psikolojisinin yanı sıra sosyal yapılarımızın ağır sonuçlarını da ele alan albüm, aynı zamanda HEART’ın klasik şarkısı Crazy On You’nun muhteşem bir cover’ı da dahil olmak üzere içki ve parti keyfi hakkında iki parça ile kaygısızlık da gösteriyor!

Erken dönem Bay Area thrash ve neoklasik gitar melodilerinin hayranları bu sounda bayılacak. Özellikle Colin Ryley’in gitar lead’leri ve muhteşem soloları, HYPERIA’nın bugüne kadar yazdığı en hızlı ve en agresif şarkılardan bazılarını barındıran bir albümde dinleyiciyi taşıyacak güce sahip. Grup, kendilerinin de belirttiği üzere sınırlarını zorladı: “HYPERIA’nın temsil ettiği her şeyden oluşuyor – parçalama, hız ve karmaşıklık.

Müzik videosuna gelince, dinleyicilerin HYPERIA’yı canlı bir şovda izlemeye geldiklerinde bekleyebilecekleri şeyi tam olarak yansıtıyor. Grup klip çekimi sırasında yaşadıkları anıları şöyle anlatıyor: “Bu videoyu Vancouver’da basçımızın da çalıştığı havalı bir yeraltı mekânında çektik. Yakın arkadaşlarımızdan bazılarını davet ederek rahat bir ev partisi ya da gösteri atmosferi yaratmak istedik. Biraz zaman aldı ama sonunda insanlar yeterince bira buldular ve gevşeyip coşmaya başladılar. Bu video çekimi aynı zamanda kısa bir süre önce yollarımızı ayırdığımız gitaristimiz Dave Kupisz’e vedamız oldu.”

Kanadalı grup ilk EP’leri “Fish Creek Frenzy” ile eski tarz thrash’in kesinlikle yeniden canlandırılabileceğini ve yenilenebileceğini gösterdi. Ardından gelen ilk albümleri Insanitorium (2020) ise teknik becerileri ve şarkıcı Marlee Ryley olağanüstü performansı ile dinleyicileri tatmin edecek etkiyi barındırıyordu. HYPERIA, Mart 2022’de ikinci uzunçalarları “Silhouettes of Horror”u yayımladı. Sound ve şarkı yazımlarını sürekli geliştiren grup, bu albümle tehditkâr bir ses duvarı yarattı. Uyku felci, korku hikayeleri ve akıl sağlığı gibi konular arasında gidip gelen bu müzikten saldırganlık ve delilik fışkırdı ve dinleyicileri akıl hastanesi gibi bir dünyaya kaçırdı. Grup, süslü bir metal versiyonunda bir ABBA cover’ına bile yer verdi. Albüm Metal Hammer 2022’de ‘Yılın En İyi 10 Thrash Metal Albümü’ arasında yer aldı. HYPERIA bir sonraki albümü “The Serpent’s Cycle”ı Kasım 2023’te yayımlamaya hazır.

Yeni şarkı “Automatic Thrash Machine”, şimdi tüm yayın platformlarında mevcut. Bir thrash partisine hazır olun ve YouTube’daki yepyeni müzik videosuna göz atın.

Hyperia “The Serpent’s Cycle” şarkı listesi:

01. Ego Trip

02. Automatic Thrash Machine

03. Prophet Of Deceit

04. Psychosomatic

05. The Serpent’s Cycle

06. Trapped In Time

07. Spirit Bandit

08. Eye for an Eye

09. Binge & Surge

10. Deathbringer

11. Crazy On You (Heart Cover)

What's your reaction?

tr_TRTurkish