Hindi Zahra İstanbul Sahnesini Büyülemeye Geliyor

Geleneksel Berberi müziğini narin soul tınılarıyla buluşturan Fas asıllı Fransız müzisyen Hindi Zahra, 17 Ekim’de %100 Studio’da!

Cheikha Rimitti ve Ali Farka Touré gibi isimlerden ilham alan Fas asıllı Fransız müzisyen Hindi Zahra, güçlü vokaliyle Portishead’in vokalisti Beth Gibbons, Manu Chao, Billie Holliday ve Patti Smith gibi isimleri anımsatıyor.

Müziğe 18 yaşında Paris’te başlayan Zahra, adının geniş kitlelerce duyulmasını sağlayan “Beautiful Tango” şarkısının da yer aldığı ilk albümü Handmade’i 2009 yılında Amerikalı plak şirketi Blue Note Records etiketiyle yayımladı ve bu çıkış albümüyle En İyi Albüm dalında Prix Constantin sahibi oldu.

Şarkıcı ve söz yazarı ekolünün özgün isimlerinden Zahra, “Any Story”, “Un jour” ve “The Blues” gibi kısa sürede ünü dünyayı saran parçalarının bulunduğu ikinci albümü Homeland’i ise 2015 yılında yayımladı.

Tala Hadid ve Fatih Akın gibi yönetmenlerin filmlerine yaptığı orijinal besteler ile ününe ün katan  Zahra, halk müziğine gömdüğü narin soul tınılarıyla 17 Ekim’de %100 Studio’da!

Kapak Fotoğrafı: Jean-Baptiste-Millot

tr_TRTurkish