Heyecanla Beklenen Yeni Helloween Albümünden İlk Şarkı “Skyfall” Nihayet Yayında

Sayılı gün geldi geçti ve özlemle beklenen yeni Helloween albümünden çıkan ilk şarkı olan “Skyfall”a kavuştuk.

Geçtiğimiz Mart ayı başında şarkıdan tadımlık ufak bir bölüm paylaşılmış ardından da albümün şarkı listesiyle birlikte kapak görseli servis edilerek heyecan dozu arttırılmıştı.

Şimdi ise şarkının single edit versiyonu, Martin Häusler tarafından üretilen, üç boyutlu animasyon ve sinematik bir görünüme sahip, grup tarihinin en ayrıntılı klibiyle yayında.

Şarkı, 18 Haziran’da Nuclear Blast aracılığıyla dinleyiciyle buluşacak albümün ilk ön izlemesi olurken, uzun süredir özlenen “Keeper Of The Seven Keys” havasından esintilere sahip olduğunu söylemek mümkün.

Yapımcılar Charlie Bauerfeind ve Dennis Ward ile birlikte 1984’te her şeyin başladığı yer olan Hamburg’daki H.O.M.E. stüdyolarında kaydedilen albümün kapak yapımı da daha önce Hatebreed, Soulfly, Testament, Iced Earth ve Sodom albüm kapaklarıyla da bilinen Eliran Kantor imzası taşıyor.

Grubun büyük kadro birleşmesi sonrası heyecanla beklenen albümün içeriğiyle ilgi olarak yapımcı Bauerfeind şunları söylüyor, “Grubun farklı kadrolarıyla geçen 30 yıldan sonra, başka bir aşırı zorluğa gerçekten hazır olduğumu düşündüm, ama yanılmışım. Bu süper boyutlu yaratıcılık paketiyle beklentilerim her yönden oldukça aşıldı.”

Kapak grup fotoğrafı: Martin Häusler

What's your reaction?

tr_TRTurkish