Hei’An ile Prog Metal Rüyalarında Bir Yolculuk: “Live at EastWest Studios” EP Yayında

Tüm prog gücüyle yükselişini sürdüren Hei’An, orkestral canlı stüdyo seanslarının son video single’ı ve ustalıkla hazırlanmış EP’leri “Live at EastWest Studios”u paylaştı.

Slovenyalı grup daha önce, Los Angeles’taki EastWest Studio 2’de, 2022 albümleri imago’daki yeniden kaydedilen dört şarkıdan ilk üçü olan “can’t get out of my skin”, “embers” ve “dreamer” için yayımladıkları video single’larla dinleyiciyi etkilemişti. Şimdi ise duygusal şarkı Noises, grubun yepyeni EP’si “Live at EastWest Studios”un çıkışını kutlamak için dördüncü ve son video single olarak orkestral bir düzenlemeyle dünyaya açılıyor.

Hei’An, yaylıların ve piyanonun zarif kullanımı sayesinde kompozisyonlarını bir kez daha üst seviyeye taşıyor. Etkileyici unutulmaz melodiler ve güçlü post-metal pasajlar arasında, grubun beyni Matic Blagonič’in vokalleriyle taçlanan parça bizi epik bir yolculuğa çıkarıyor. Solist Matic Noises şarkı hakkında şunları söylüyor:

Bu parça aynı zamanda nerede ve ne zaman çalarsak çalalım setimizin son şarkısı ve albümdeki en sevdiğimiz parçalardan biri, bu yüzden EastWest oturumlarının son parçası olması hiç de zor olmadı.”

Grup yeni EP için, müzikal dehalarını geliştirmek üzere Hollywood’daki ünlü EastWest Stüdyoları’na kapandı. Stüdyo, Frank Sinatra’dan The Rolling Stones’a kadar son elli yılın en ünlü müzik kayıtlarına sahne olması bakımından müzik sahnesinde mühim bir yere sahip. Hei’An’ın Los Angeles macerası, fantastik orkestra sesleriyle yankılanan dört parça üretti ve sonik sonuç artık her yerde duyulabilir.

Sloven müzisyen Matic Blagonič’in tek kişilik projesi olan Hei’An, Sloven metalini beynimize ve kalplerimize sokmaya çalışan hevesli sanatçılardan oluşan gerçek bir kolektife dönüştü. Üretimlerini Post-Progresif-Metal olarak düşünmeyi seven grup, hem sert sesleri hem de gizemli post-metal-esque manzaralar alanında çiçek açan hassas duyguları dengelemeyi etkileyici bir şekilde başarıyor.

Hei’An ismi grubun solisti, grup lideri ve söz yazarı Matic Blagonič’in takma adı olmakla birlikte Matevž Počič (gitar), Peter Smrdel (bas), Aljaž Novak (geri vokal) ve Gaj Bostič’ten (davul) oluşan grubu bir bütün olarak temsil ediyor.

tr_TRTurkish