Hazine Gibi Bir Tom Petty Box Seti ve Yayımlanmamış Bir Parça

Geçtiğimiz yılın ekim ayında hayata veda eden Tom Petty’nin kariyerini kapsayan “An American Treasure” başlıklı hazine niteliğinde bir box set 28 Eylül’de Reprise Records etiketiyle piyasaya sürülecek.

60 parçadan oluşan set, daha önce yayımlanmamış düzinelerce kayıt, klasik şarkıların alternatif versiyonları, nadir ve tarihi canlı performansların yanı sıra Petty’nin müzikal gelişimiyle birlikte etkileyici bir şarkı yazarı ve sanatçı olarak öne çıkan derin izleri ihtiva eden geniş bir içerik sunuyor.

Bu geniş içerikten yeni materyaller de yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı.

Tom Petty and the Heartbreakers’ın 1982 tarihli klasik albümü “Long After Dark”ın kayıtları sırasında  kaydedilip yayımlanmayan “Keep A Little Soul”, “An American Treasure”ın piyasaya sürülmesinden önce paylaşılan ilk parça oldu.

Bu önemli projenin arkasında da Petty’nin yakını ve müzisyen dostları yer alıyor.

Petty’nin kızı Adria Petty ve eşi Dana Petty, çalışmanın yaratılması ve piyasaya sürülmesi konusunda önemli rol sahibi olmuşlar. Adria ve Dana, hem projenin yapımcıları olarak görev yapmış hem de Petty’nin 45 yıllık grup arkadaşları Mike Campbell ve Benmont Tench ile stüdyo ortaklarından Ryan Ulyate ile birlikte Petty’nin zengin şarkı kataloğundaki parça listesinin küratörlüğünü yürütmüşler. Ayrıca, Campbell, Tench ve Ulyate’in “An American Treasure”ın yapımcıları arasında da yer aldıkları görülüyor.

Tom Petty and the Heartbreakers’ın daha önce görülmemiş nadir görüntülerinden oluşan video “Keep A Little Soul” huzurlarınızda.

tr_TRTurkish