Hatespeech’ten İhtiyaç Duyduğumuz Enerjiye Kısayol: “the call” Yayında

Hatespeech’in yeni şarkısı “the call” tüm dijital platformlarda dinleyiciyle buluştu.

Gitar/vokalde Tan Serdar, bas gitarda Okan Özgürbüz ve davulda Onat Hafız’dan kurulu İstanbullu alternatif metal / nu metal / hardcore grubunun yeni şarkısının söz müziği Tan Serdar düzenlemesi ise grubun ortak imzasını taşıyor.

Stüdyo no:5’de Deniz Ağan ve Ozan Çanak tarafından canlı olarak kaydedilen şarkının mix ve mastering işlemleri Ozan Çanak, kapak fotoğrafı ise Bengi Aktar’a ait.

Grup geçen yıl temmuz ayında kulaklarımıza ulaşan ve distopik bir büyükşehirde yaşayan karakterin yolculuğunu beş ayrı tema ve tansiyondaki şarkıyla aktaran çıkış EP’si “balisong”un ardından gelen “the call” ile dikkatleri yeniden üzerine çekiyor.

Önceki EP’lerindeki yumuşak/sert hissini, günümüz hardcore/metal soundunun yarattığı hissiyatla birleştirilip daha “sappy” bir sounda geçtiklerini belirten üçlü, bu sefer vokali –neredeyse- hiç bağırtmadan yazdıklarını ve “kararsızlık” hissini anlatan sözlerin hâkim olduğunu söylüyor.

Ekibin alternatif metal genel frekansından stoner rock ve grunge sularına açılıp punk tavrını kucaklamayı ihmal etmeyen karakteristik müzikal yapısına bu kez daha modern duyulan unsurlar da kattığı kayıt, dinleyiciye ihtiyaç duyduğu dinamizmi verecek enerjiyi barındırıyor.

Yeni Hatespeech şarkısı “the call”, Tamar Records ve GRGDN Müzik iş birliğiyle tüm dijital müzik platformlarında yayında.

What's your reaction?

tr_TRTurkish