Hatemotion Gelecek Albüm “Hatemotional Diaries”in İlk Teklisi “Guilty One” ile Huzurlarınızda

Melodic/groove metal türünde üretimleriyle memleket metal dinleyicisinin aşina olduğu Hatemotion, gelecek albüm “Hatemotional Diaries”in ilk teklisi “Guilty One”ı paylaştı.

“Hatemotional Diaries” grubun ilk albüm çalışması olmakla birlikte şarkıları birer günlük sayfası gibi sırayla single’lar halinde yayımlamak yolunu seçen grup, her parçanın kendine has temasının dinleyiciye daha etkili geçmesini amaç edinmektedir.

Bu noktada günlüğün ilk sayfası olan “Guilty One”ı albümün çıkış teklisi olarak dinleyiciyle buluştu.

Teklinin kayıt süreçleri Jüpiter Müzik Stüdyoları’nda Kemal ÇETKİN ile gerçekleşmiş olup, mix/mastering’i Destagnation Musicworks (Bora İNCE) yapmıştır. Ayrıca teklinin konsept artwork çalışmaları ise Enes Mehmet KARAMANOĞLU tarafından hazırlanmıştır.

Grup güçlü riffler ile melodik pasajları bir araya getirip, groovy ritimlerle besleyerek, çoklu vokal yapısıyla birleştirip metalin tüm türlerinden esintileri müziğinde harmanlamaktadır.

Benimsediği müzikal anlayış doğrultusunda bir cover grubu olmak amacıyla 2020 yılının başında bir araya gelen Hatemotion, pandemi süreciyle birlikte 2020 yılının mart ayından itibaren beste çalışmalarına yönelmeyi tercih etmiştir. Vokalde Alp DEMİRTAŞ, gitar/vokalde Umur BAYER, gitarda Altuğ COŞKUN, bas gitar/vokalde Enes Mehmet KARAMANOĞLU ve davulda Ozan OĞUZ yer almaktadır.

Grubun adı “Hate”, “Emotion” ve “Motion” kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. Müziğine de bu 3 kelimenin anlamını da derinlemesine hissettirmeyi amaçlamaktadır.

Daha önce yayımladığı “Salvation Comes”, “Run Away” ve “Paranochaos” teklileri sonrasında Türk metal piyasasının ilk yabancı metal cover EP’sini çıkaran grup, “CoverMotion I” isimli bu EP’sinde metal müziğin dev isimlerinden Judas Priest, Iron Maiden ve Metallica’nın ikonik parçalarına yer vermiştir. Hatemotion bu devlerin “Breaking the Law”, “The Wicker Man” ve “Until It Sleeps” şarkılarını tamamen kendi tarzında yeniden düzenleyerek, cover yapma mantığına olan bakış açısıyla müzikal vizyonunu göstermiştir.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

What's your reaction?

tr_TRTurkish