Hatemotion Beklenen Albümü “Hatemotional Diaries”in İkinci Teklisi “The Poison In Me” ile Huzurlarınızda

Memleket metal sahnesinde, günümüz modern metal anlayışını da benimsemiş melodic/groove metal türündeki üretimleriyle dikkat çeken “Hatemotion”, gelecek albümleri “Hatemotional Diaries”den ikinci tekli “The Poison In Me” ile huzurlarınızda.

Farklı katmanlarının ilerleyen süreçte birbirleriyle usta işi dokunuşlarla buluştuğu “The Poison In Me”, dinamik ve keskin rifflerin kollarındaki fırtınalı havadan nakaratla birlikte ulaşılan durgun, sonsuz bir okyanusa taşıyor dinleyiciyi. Vokallerde yakalanan kalburüstü hakimiyet ve progresif anların da öne çıktığı şarkının genel akışındaki titiz işçilik zihne kazınan melodi zengini sololarla birleşince hayli tatmin edici bir yolculuğa dönüşüyor “The Poison In Me”. Buradan da ortaya çıkıyor ki gelecek albümü merakla beklemek için şimdiden çok fazla sebebimiz var. 

“The Poison In Me”nin kayıt süreçleri Jüpiter Müzik Stüdyoları’nda (Kemal Çetkin) gerçekleşirken, mix/mastering’i Destagnation Musicworks (Bora İnce) imzası taşıyor. Ayrıca teklinin konsept artwork çalışmaları ise Enes Mehmet Karamanoğlu tarafından hazırlandı.

Grubun ilk albümü olacak “Hatemotional Diaries”de ise şarkıların birer günlük sayfası gibi sırayla single’lar halinde yayımlanarak her parçanın kendine has temasıyla dinleyiciye daha çok geçmesi amaçlanıyor. Bu noktada günlüğün ilk sayfası olan “Guilty One”ın ardından ikinci sayfa olarak “The Poison In Me” dinleyiciyle buluştu. Bu ilk iki sayfa insana dair yaşanmış bir hikâyenin “Akıl ve Kalp” bakış açılarından anlatımlarını oluşturuyor.

Grup güçlü riffler ile melodik pasajları bir araya getirip, groovy ritimlerle besleyerek, çoklu vokal yapısıyla birleştirip metalin tüm türlerinden esintileri müziğinde harmanlıyor. İsmi “Hate”, “Emotion” ve “Motion” kelimelerinin birleşiminden oluşan grup, müziğinde de bu üç kelimenin anlamını derinlemesine hissettirmeyi amaçlıyor.

Benimsediği müzikal anlayış doğrultusunda bir cover grubu olmak amacıyla 2020 yılının başında bir araya gelen Hatemotion, pandemi süreciyle birlikte 2020 yılının mart ayından itibaren beste çalışmalarına yönelmeyi tercih etti. Grup, Vokalde Alp Demirtaş, gitar/vokalde Umur Bayer, gitarda Altuğ Coşkun, bas gitar/vokalde Enes Mehmet Karamanoğlu ve davulda Ozan Oğuz’dan oluşuyor.

Daha önce yayımladığı “Run Away”, “Salvation Comes”, “Paranochaos” teklileri sonrasında Türk metal piyasasının ilk yabancı metal cover EP’sini çıkaran grup, “CoverMotion I” isimli bu EP’sinde metal müziğin dev isimlerinden Judas Priest, Iron Maiden ve Metallica’nın ikonik parçalarına yer vermiştir. Hatemotion bu devlerin “Breaking the Law”, “The Wicker Man” ve “Until It Sleeps” şarkılarını tamamen kendi tarzında yeniden düzenleyerek, cover yapma mantığına olan bakış açısıyla müzikal vizyonunu göstermeyi amaçlamıştır.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish