Half Moon Run PSM Loves Summer Kapsamında İstanbul’a Geliyor

Kanadalı indie rock grubu Half Moon Run, PSM Loves Summer kapsamında 22 Haziran 2022’de %100 Studio’da müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Üretimlerinde yoğun katmanlı perküsyon kullanımı, grup vokal armonileri ve canlı performanslar sırasında birden fazla enstrüman çalmasıyla tanınan Half Moon Run, 2012 yılında MC tarafından Platinum Plak’la ödüllendirilen ‘Dark Eyes’ ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Devon Portielje, Connor Molander ve Dyşan Philips tarafından oluşan grup, Glastonbury, South by Southwest ve WayHome Music & Arts Festival gibi uluslararası çaptaki festivallerde sahne alarak müzik dünyasında yerini sağlamlaştırdı.

2015 yılında ‘Sun Leads Me On’ ve 2019 yılında ‘A Blemish in the Great Light’ isimli albümlerle üretimlerini sürdüren grup, ‘A Blemish in the Great Light’ albümüyle ilk Juno Ödülleri’nde ‘Yılın Alternatif Albümü’ ünvanıyla kazandı. Ayrıca, 2021 yılında da Juno Ödülleri’nde “En İyi Grup” dalına aday gösterildiler.

Tüm dünyayı etkisi altına alan karantina süresinde üretimlerini hız kesmeden sürdüren Half Moon Run, ‘Seasons of Change’isimli EP’lerini dinleyenleriyle buluşturdu. Pandemi boyunca hayranlarıyla YouTube’ta oluşturdukları ‘Covideo Sessions’ ile evlerinde buluşan Half Moon Run, 2021 yılında da “Inwards & Onwards” EP’lerini dinleyenlerinin beğenisine sundu.

What's your reaction?

tr_TRTurkish