Haftanın Vizyon Filmleri – 5 Nisan 2024

Bu hafta sinema salonlarında vizyona girecek filmlerin detaylarına hazırladığımız içerikte göz atabilirsiniz

Maymun Adam

Monkey Man

Yönetmen: Dev Patel
Oyuncular: Sharlto Copley, Dev Patel, Sobhita Dhulipala

Dev Patel’in ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi olan Monkey Man, bir adamın annesini öldüren ve sistematik olarak yoksulları ve güçsüzleri mağdur etmeye devam eden yozlaşmış liderlere karşı intikam arayışını konu alıyor.

Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk

Godzilla x Kong: The New Empire

Yönetmen: Adam Wingard
Oyuncular: Rebecca Hall, Brian Tyree Henry, Dan Stevens

Godzilla ve Kong: Yeni İmparatorluk, insanlık tarafından yeni keşfedilen mistik yeraltı dünyasının iki devi Kong ve Godzilla’nın, bu kez hem insanlığın hem de kendilerinin varlığını tehdit eden bir tehlikeye karşı birleşmelerini konu ediniyor.

Kung Fu Panda 4

Yönetmen: Stephanie Stine, Mike Mitchell
Oyuncular: Jack Black

Ejderha Savaşçı Po’yu, eşsiz cesareti ve çılgın dövüş sanatları yetenekleriyle kötü adamları alt ettiği ölüme meydan okuyan üç maceradan sonra, kader yeniden çağırır…

İki Gözüm Ahmet – Sürgün

Yönetmen: Hüsnü Hakan Gürtop, Gani Rüzgar Şavata
Oyuncular: Özgür Tüzer, Serdar Orçin, Aleyna Solaker

Film, ünlü sanatçı Ahmet Kaya’nın Paris’te geçirdiği sürgün yıllarını konu alıyor.

Hep Yek: Aşiret

Yönetmen: Gani Rüzgar Şavata, Hüsnü Hakan Gürtop
Oyuncular: Savaş Satış, Önder Açıkbaş, İnan Ulaş Torun

Altan ve Gürkan, son filmde düğünden kaçmasına sebep oldukları İç Anadolu’nun en tehlikeli mafyasının kızı olan Yasemin’i, Hakkari’deki aşiretin elinden geri almaya çalışacaktır. Bir yandan Ejder, bir yandan Engizisiyon Cemal’in ölüm tehditleri altında olan Altan ile Gürkan, Aşiret’in can alıcı gücüne uyandıklarında yine bir çuval inciri berbat edecek saçmalıklara imza atacaklardır.

Ekip: Siberay – Güneş Fırtınası

Yönetmen: H. Sinan Güngör
Oyuncular: Yunus Emre Çakır

Dünyaya vuran güneş fırtınasıyla birlikte tüm dünyada internet kesilir. İnternetin kullanılamaz halde olmasından faydalanan kötü amaçlı bir bilgisayar korsanı birçok uygulamaya ve çevrimiçi oyunlara zarar verir. Ekip Siberay bu sorunla ilgilenmek için toplanan dört kişilik bir ekibe katılır. Kendini farklı alanlarda geliştiren çocuklar internet gelmeden kötü amaçlı bilgisayar korsanını bulmak ve zarar gören platformları onarmak için özel bir sunucu kullanarak Siber Dünya’ya geçer.

Mucize Aynalar

Yönetmen: Tolga Örnek
Oyuncular: Boran Kuzum, Şebnem Bozoklu, Cengiz Bozkurt

Film, amatör bilim insanı Şahap Cenabettin’in kendi icadı olan, insanların hayallerini gerçeğe dönüştüren mucize aynaların hikâyesini takip ediyor.

Küffar

Yönetmen: Mesut Erbaş, Hakan Yusufoğulları
Oyuncular: Sema Sevinç, Nur Çiçek Özenir, Burak Küçük

Necati’nin ansızın ölümü, çocuklarının üzerinde karanlık bir gölge bırakırken, en küçük kardeş Ömer’in sakatlığının ağırlığına ise bir yenisini ekler. Ancak bu ailedeki sırlar ve büyü, beklenmedik bir dönüşümü mümkün kılar. İki kardeş arasındaki bağlar, sadece bedensel değil, ruhsal bir dönüşüme de kapı aralar. Anneleri Cevriye ise bu ailenin en karanlık noktasında yer almaktadır. Büyünün gizemli gücü, fiziksel bedenlerde değil, ruhların içinde bir yolculuğa dönüşür. Bu dönüşüm, hem acı dolu geçmişle yüzleşmeyi hem de geleceği yeniden şekillendirmeyi gerektirecektir.

What's your reaction?

tr_TRTurkish