Haftanın Vizyon Filmleri – 19 Nisan 2024

Bu hafta sinema salonlarında vizyona girecek filmlerin detaylarına hazırladığımız içerikte göz atabilirsiniz

Arap Kadri

Yönetmen: Emre Kavuk
Oyuncular: Ahmet Mümtaz Taylan, Necip Memili, Zeynep Çamcı

Usta karikatürist Tekin Aral’ın Üsküdarlı Arap Yaşar’dan esinlendiği Arap Kadri’nin en önemli özelliği özgürlüğüne son derece düşkün olmasıdır. Ormanda yaşar, pek kural tanımaz. Ormanda ise, Tarzan’ın kurduğu bir düzen vardır. Aslında şehir hayatına uyum sağlayamayan Arap Kadri, ormana gelince de düzenli yaşamaya çalışan canlıları görünce, bu düzene çomak sokar. Tarzan ile aralarındaki çatışmanın en temel sebebi de buradan kaynaklanır.

Dali’yi Beklerken

Waiting for Dali

Yönetmen: David Pujol
Oyuncular: Clara Ponsot, José Garcia, Ivan Massagué

Yetenekli bir şef olan Fernando, 70’lerde uluslararası üne sahip Salvador Dalí’nin ikametgahı olan Cadaques köyüne gelir. Şef ile sanatçının yolları kesişecek ve yeni bir mutfak dehasının doğmasına neden olacaktır.

İç Savaş

Civil War

Yönetmen: Alex Garland
Oyuncular: Wagner Moura, Kirsten Dunst, Cailee Spaeny

Amerika Birleşik Devletleri’nin 19 eyaletin birlikten ayrılması sonrası çöküşün eşiğine gelmesini konu edinen filmde, iç savaş sırasında görev yapan bir grup gazetecinin hikâyesi anlatılıyor.

Çılgın Yolculuk

Fasel Men Lahazat

Oyuncular: Mohamed Tharwat, Hannah El-Zahed, Hesham Maged, Ahmed El Gendy

Saleh ve Doria mutsuz bir yaşam süren bir çifttir. Sürekli sorun çıkaran problemli bir oğulları vardır ve bu sorunlardan dolayı sürekli birbirlerini suçlarlar ve sorumluluktan kaçınırlar. Bir gün, aralarında büyük bir kavga çıktıktan sonra, Doria evi terk eder ve Saleh yalnız kalır. Saleh, evinin çatı katında garip bir ışıklı kapının ortaya çıkışını keşfeder. Kapıdan geçerek, evinin, ailesinin ve yaşamının daha iyi bir versiyonunun bulunduğu paralel bir dünya bulur.

Robot Düşleri

Robot Dreams

Yönetmen: Pablo Berger

Dog Manhattan’da yaşamaktadır ve yalnızlıktan bıkmıştır, bir gün kendine Robot bir arkadaş yapmaya karar verir. 80’ler New York’unda, dönem müziklerinin ritimleri eşliğinde Dog ve Robot şehrin keyfini çıkarır. Bir yaz gecesi Dog, Robot’u sahilde terk etmek zorunda kalır. Bir daha karşılaşabilecekler midir?

Tombul Mombul Takımı: Sırt Sırta

Yönetmen: Tania Vincent, Ricard Cussó

Tombul Mombul Takımı: Sırt Sırta, büyük bir tehlike ile karşı karşıya olan şehrini kurtarmak için zorlu bir maceraya atılan Combat Wombat’ın hikayesini konu ediyor. Kötü bir teknoloji dehası, şehri bir metaevren simülasyonuna dönüştürmekle tehdit eder. Bu durum üzerine Combat Wombat, şehri kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

Meraklı Kedinin 10 Yaşamı

10 Lives

Yönetmen: Christopher Jenkins

Şımarık ve bencil bir kedi olan Beckett, ne kadar şanslı bir hayata sahip olduğunun farkında değildir. Dünyadaki arıları kurtarmak için deneyler yapan, tatlı ve çalışkan sahibi Rose’un aksine Beckett’ın hayatı sadece yiyerek ve yatarak geçmiştir. Bir gün 9.canını da kaybedince, eski hayatına geri dönebilmek için yeniden şans ister. Sempatikliği sayesinde bunu başarır, dünyaya geri döner ancak her seferinde farklı bir hayvan olarak.

Demon Slayer – To the Hashira Training

Yönetmen: Haruo Sotozaki

Ünlü manga serisinden uyarlanan Demon Slayer’ın yeni filmiyle Tanjiro ve Üst Dörtlü’nün, Hantengu ile aralarındaki şiddetli savaşın sonucu ve Nezuko’nun güneşe karşı zaferini içeren Swordsmith Village Arc’tan 11. Bölüm ilk kez sinemalarda gösterilecek.

Tutsak Abigail

Abigail

Yönetmen: Tyler Gillett, Matt Bettinelli-Olpin
Oyuncular: Dan Stevens, Kathryn Newton, Melissa Barrera

Bir grup suçlu, yeraltı dünyasının güçlü bir figürünün 12 yaşındaki balerin kızını kaçırırlar. 50 milyon dolarlık fidyeyi almak için yapmaları gereken tek şey, kıza bir gece göz kulak olmaktır. İzole bir malikanede, kızı kaçıranlar giderek artan dehşet içinde birer birer azalmaya başlar ve malikanede normal olmayan küçük bir kızla kilitli kaldıklarını keşfederler.

Aşk Filmi

Yönetmen: Deniz Denizciler
Oyuncular: Cemre Baysel, Onur Büyüktopçu, İlhan Şen

Yaz, topmodellik yapan, çevresinde popüler, gece hayatı ve eğlenceye düşkün bir kadındır. Tesadüf eseri bir aşk filmi görüşmesine gider ve deneme çekimi sırasında filmin yönetmeni Uzay ile tatlı bir inatlaşmaya girer. Fakat bu inatlaşma ona hayatı boyunca unutamayacağı bir aşk acısı yaşatacaktır.

Bulanık

Yönetmen: Aykut Taşkın
Oyuncular: Zeus Kabadayı, Pelin Sönmez, Gökhan Tevek

Film, paralel evrenler arasında yaşayan genç bir kadının dejavularından ve sıkıştığı evrenlerden gerçek dünyaya geri gelme çabasını anlatıyor.

Kimsesiz

Yönetmen: Rıdvan Ahmet
Oyuncular: Nezir Yıldırım, Şehnaz Dilan, Recep Bülbülses

Film, şarkıcı olmak için İstanbul’a gelen Nezir’in bu yolda geçtiği engebeli yolları anlatıyor.

Nufer

Yönetmen: Emrah Tarım
Oyuncular: Nazan Bayazıt, Ozan Güler, Selahattin Taşdöğen

Farklı iklim’de farklı zamanlar’da yaşanan üç mevsimde geçen geçmişe dayalı yapılan lanetli bir ‎anlaşmanın tohumlarını zamanla büyüten evren,iki ayrı dünyanın varlığı olan Nefer ve Belis’i bir ‎araya getirir. Bu anlaşmanın tek masum tohumu ay yüzlü Belistir.‎ Kötü enerjiye sahip yer yüzünde hüküm sürmeye çalışan Kitavin, Halim’in korumasıyla gizlenen ‎hançer belisin 18. Yaş gününe kadar saklama savaşı verir.‎

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Yönetmen: Ralph Fiennes
Oyuncular: Emma Watson, Rupert Grint, Daniel Radcliffe

Destansı finalde, iyi ile kötünün mücadelesi büyücüIük dünyasını büyük bir savaşın içine sokmuştur. Tehdit hiçbir zaman bu kadar büyük olmamıştır ve artık hiçbir yer güvenli değildir. Bu arada, Lord Voldemort ile son karşılaşmasına gittikçe yaklaşan Harry Potter’ın en büyük fedakarlığı yapması gerekecektir. Herşey burada sona erecektir.

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Yönetmen: David Yates
Oyuncular: Daniel Radcliffe, Ralph Fiennes, Rupert Grint, Emma Watson

Harry, Ron ve Hermione, Voldemort’un ölümsüzlük sırrını içeren Hortkuluklar’ın peşindedir. Artık tek başlarına yola çıkmış olan 3 kişi şimdi daha da birbirlerine güvenmek ve birbirlerini kollamak zorundadırlar. Karanlık güçler de bu durumda boş durmuyordur ve onları yanlız olarak gördükleri için onları engellemeye çalışacaklardır. Korkulan savaş artık başlamıştır.

*içeriğin hazırlanmasında paribucineverse.com sitesinden faydalanılmıştır

tr_TRTurkish