Bu hafta vizyona giren filmler – 24.11.2017

Bu hafta 5 yeni film vizyona giriyor.

MUCİZE

Auggie Pullman 5. sınıfa gidecek bir çocuktur. Auggie’nin doğuştan gelen yüzündeki kalıcı deformasyon, geçirdiği onlarca ameliyata rağmen düzelmemiştir. O yaşına dek hiç okula gitmemiş, evde ailesi tarafından eğitim almış ve dışarıyla ilişkisi, hep bir kask aracılığıyla olmuştur. Sıradan bir okul olan Beecher’a başladığı günden itibaren bazılarının alay konusu olsa da aslında çoğu kişiden bir farkı olmadığını gösterecek, dış görünüşün ne kadar önemsiz olabileceğini kanıtlayacaktır.

Stephen Chbosky’nin yönetmenliğini yaptığı filmin başrıllerini Julia Roberts, Jacob Tremblay, Owen Wilson, Mandy Patinkin, Steve Bacic, Izabela Vidovic ve Daveed Diggs paylaşıyor.

AYI PADDINGTON 2

Artık Brown ailesi ile yaşamakta olan Paddington yerel halkın da sevilen ve popüler bir üyesi olmuştur. Teyzesi Lucy’nin 100. doğum günü için mükemmel hediyeyi almak adına bir dizi garip iş bulup çalışmaktadır. Nihayet hediyeyi almayı başarır, ancak hediye bir anda çalınır.

Yönetmen koltuğunda Paul King’in oturduğu, senaryosu Simon Farnaby ve Paul King’e ait olan İngiltere yapımı filmin başrollerinde Sally Hawkins, Brendan Gleeson, Hugh Grant, Jim Broadbent, Julie Walters, Peter Capaldi, Hugh Bonneville ve Samuel Joslin yer alıyor.

BUĞDAY

Yakın bir gelecekte dünyada beklenmedik bir iklim değişikliği yaşanınca büyük bir kıtlık baş göstermiştir. Manyetik kalkanlarla korunan şehirlerde ayrıcalıklı zenginler yaşarken, zor durumdaki göçmen halk, buralara kabul edilmek için Ölü Topraklar adı verilen kurak bölgelerde, kamplarda açlık ve salgın hastalıklarla mücadele etmeye başlamıştır. Böyle bir ortamda şehirdeki rahat hayatını terk eden Cemil’le tohum genetiği uzmanı Profesör Erol Erin Ölü Topraklar ‘da karşılaşırlar.

Semih Kaplanoğlu’nun senaryosunu Leyla İpekçi’yle  birlikte kaleme aldığı filmin başrollerinde Jean-Marc Barr, Ermin Bravo, Grigoriy Dobrygin, Cristina Flutur, Lubna Azabal ve Mila Böhning gibi isimler rol aldı.

KARDEŞİM BENİM 2

Müzisyen kardeşler Hakan ve Ozan, ölen yakın arkadaşları Tato’nun cenazesi için Ege’nin bir köyüne gelirler. Bu sırada Hakan, Rize’nin önemli çay tüccarlarından biri olan Muzaffer’in kızı olan Didem’le evlenmeye karar verir ve Muzaffer’in itirazlarına rağmen 2 gün içinde düğün gerçekleşecektir. Ancak işler yine karışınca Ege’den başlayan ve birçok macera yaşayacakları bir yolculuğa çıkarlar.

Mert Baykal’ın yönetmenliğini üstlendiği filmde, başrol oyuncuları Özçivit ve Boz ikilisine Ferdi Sancar, Leyla Feray, Pınar Deniz, Ozan Çelik, Sezgi Mengi, Ayhan Taş ve Engin Şenkan gibi isimler eşlik ediyor.

MORG

Tuncer Gürbüz’ün yönetmenliğini üstlendiği; Emin Gümüşkaya, Cengiz Demir Öztürk, Gamze Pelin Gökçe ve Banu Ölmez’in oynadığı haftanın yerli gerilim ve korku filmi “Morg”, eşini ve hamile kızını öldüren bir adama, kızının ruhunun musallat olmasıyla gelişen olayları konu ediniyor.

Zehra uğradığı tecavüz sonucu hamile kalmış genç bir kadındır. Durumu babasından saklamaya çalışsa da son derece sert bir adam olan Emin, olayı öğrenince önce karısını, sonra da kızı Zehra’yı öldürür. Ancak Zehra’nın ruhu intikamını almaya kararlıdır, önce bir psikiyatr olan Banu’yu etkileyerek tecavüzcülerini öldürtecek, sonra da onların cesetlerini Emin’e musallat edecektir.

tr_TRTurkish