Bu Hafta Vizyona Girecek Filmler – 23 Şubat 2018

Bu hafta üçü yerli toplam sekiz film vizyona giriyor.

Florida Projesi – Florida Project

florida project ile ilgili görsel sonucu

Brooklynn Prince, Willem Dafoe, Valeria Cotto, Bria Vinaite, Christopher Rivera ve Caleb Landry Jones’in başrollerini oynadığı “Florida Projesi”nin yönetmenliğini Sean Baker yaptı. Baker’ın senaryosunu Chris Bergoch ile birlikte yazdığı filmin konusu şöyle: 6 yaşındaki Moone ve ekibi, yetişkinlerin zorlu dünyasından tamamen uzak kendilerine ait bir dünya yaratmışlardır. Okulların tatil olmasıyla birlikte bu afacan grubun tek dertleri, istedikleri gibi koşup oynayabilmek, kimseyi umursamadan eğlenebilmek ve istedikleri zaman sınırsız dondurma yiyebilmektedir. Oysa yetişkinler için durum çok farklıdır. Artık çocuk olma lüksleri kalmamış yetişkinler için Florida yazı, zorluk, acı ve gözyaşı demektir.

Beni Adınla Çağır – Call Me by Your Name

İlgili resim

James Ivory’nin Andre Aciman’ın aynı isimli romanından uyarladığı, yönetmenliğini Luca Guadagnino’nun üstlendiği “Beni Adınla Çağır”, 80’lerin ilk yarısında Kuzey İtalya’da hayatları kesişen iki gencin hikâyesini konu alıyor. Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg, Amira Casar, Esther Garrel, Victoire Du Bois filmin başrollerini üstleniyor. Filmin konusu ise şöyle: Beni Adınla Çağır’ın öyküsü 1983’ün yaz aylarında geçiyor. Kuzey İtalya’da ailesiyle kırsal bir bölgede tatilde olan Elio (Timothée Chalamet) günlerini kitap okuyarak, kız arkadaşı Marzia’ya (Esther Garrel) zaman ayırarak geçirmektedir. Arkeoloji profesörü babasına çalışmalarında yardımcı olmak üzere oraya gelen Amerikalı doktora öğrencisi Oliver (Armie Hammer), Elio’nun hayata bakışını tamamen değiştirir. 1983 yazı, Oliver’a olan aşkı ve yaşadıklarıyla Elio’nun hiçbir zaman unutmayacağı bir yaz olacaktır.

Kırlangıçlar Susamışsakırlangıçlar susamışsa ile ilgili görsel sonucu

Muhammet Çakıral’ın yönetmen koltuğunda oturduğu  “Kırlangıçlar Susamışsa”, Karadeniz’de bir dağ köyünün HES’çilere karşı direnişini ele alıyor. Senaryosu da Çakıral’a ait olan filmde Murat Sarı, Burak Sarı, Hamit Demir, Ali Dursun ve Elif Canbolat rol aldı. Karadeniz’in bir dağ köyünde yaşayan Murat (Murat Sarı), fotoğraf ve belgeseller üzerine çalışmalar yapmaktadır. Yeğeni Burak’la müthiş bir doğanın ortasında vakit geçiren Murat, yine de köyden gitmeyi ciddi bir şekilde düşünmektedir. Bu sırada köye gelen tuhaf görünüşlü Harun’u tüm köylü gibi Murat da sever. Hayatında her şey yolunda gibi gözükürken bu kez hidroelektrik santrali yapmak isteyen bir şirket, jandarma korumasında vadiye gelir. HES’çileri çıkarabilmek için bir kez daha tüm köylünün birlikte direnişe geçmesi gerekecektir.

Dünyanın Bütün Parası – All the Money in the World

all the money in the world ile ilgili görsel sonucu

Ridley Scott’ın yönettiği “Dünyanın Bütün Parası”, dünyanın sayılı zenginlerinden olan petrol milyarderi Jean Paul Getty’nin, kaçırılan torununun fidyesini ödemek istememesi sonrası gelişen olayları konu alıyor. Yaşananların David Scarpa tarafından senaryolaştırıldığı filmde; Michelle Williams, Christopher Plummer, Mark Wahlberg, Charlie Plummer, Timothy Hutton, Romain Duris ve Stacy Martin başrolleri üstleniyor.

Samson

samson film konusu ile ilgili görsel sonucu

Bruce Macdonald ve Gabriel Sabloff’un yönetmenliğini üstlendiği “Samson”, üstün güçlere sahip bir savaşçının hikâyesini anlatıyor. Taylor James, Billy Zane, Caitlin Leahy, Jackson Rathbone ve Rutger Hauer’ın oynadığı filmin senaryosu Jason Baumgardner, Galen Gilbert, Timothy Ratajczak ile Zach Smith tarafından kaleme alındı. Hayatının aşkını gaddar bir prens yüzünden kaybeden, insanüstü bir güce sahip Samson (Taylor James), intikamını almak ve halkını kurtarmak için büyük bir savaşa girişecektir.

Tavşan Peter

tavşan peter ile ilgili görsel sonucu

Will Gluck’un yönetmenliğini yaptığı haftanın animasyon filmi “Tavşan Peter”, Bay Yeşilbahçe’nin gıpta edilen sebze bahçesinin kontrolünü ve Peter’in Bay Yeşilbahçe’yle ezeli düşmanlığını ele alıyor.

Alem-i Cin

alem i cin ile ilgili görsel sonucu

Ayçın Tuyun, Kadriye Çetinkaya, Zeynep Turpcu, Süleyman Kabaali, Cihangir Köse, Yeşim Gündoğdu, Hatice Yıldız ve Yüksel İvgen’in oynadığı “Alem-i Cin”; korku meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Özgür Bakar’ın yönetmenliğini üstlendiği film, 25. yaş gününden sonra görmeye başladığı kabusların izini süren genç bir kızın hikayesini ele alıyor.

Görevimiz Tatil

görevimiz tatil ile ilgili görsel sonucu

 

Murat Şeker’in yönetmenliğini yaptığı, Demet Akbağ, Zafer Algöz, Deniz Altan, Ali Keçeli, Hakan Bilgin, Özlem Türkad, Filiz Ahmet, Sarp Akkaya, Yılmaz Gruda ve Enis Arıkan’ın rol aldığı “Görevimiz Tatil” izleyici ile buluşacak. Film, yıllardır tatile gitmemiş bir ailenin Ege’de bir köye doğru yola çıkışlarını ve bu yolculukta yaşadıkları maceraları konu ediniyor.

 

 

 

tr_TRTurkish