Günün Albüm Önerisi Ren Harvieu’dan “Revel in the Drama”

İçinde bulunduğumuz dönemin hâkim duyguları arasında olan biteni izlemeyi sürdürürken bazı şarkılar, bazı albümler var ki hayal kurmayı, umut beslemeyi mümkün kılacak enerjiyi şifalı reçeteler misali damarlarımıza zerk edebiliyor.

İngiliz şarkıcı, söz ve şarkı yazarı Ren Harvieu’nun yeni albümü de bu etkiyi barındırıyor.

Nisan başında dinleyiciyle buluşan “Revel in the Drama” isimli albüm, son dönemin ıskalanmaması gereken çalışmalarının başında geliyor.

Gitar çalan ve şarkı söyleyen babası tarafından İrlanda halk şarkıları ve geleneksel müziği ile tanıştırılan Harvieu’nun, ilerleyen yıllarda Joni Mitchell ve Joan Baez’in yanı sıra The Smiths ve hatta Alicia Keys etkisiyle olgunlaşmaya başlayan müzik istikameti, bu çerçevede yoğunlaşarak pop, rock, soul ve folk türlerinin buluştuğu bir bütün olarak karşımıza çıkıyor.

Mayıs 2011’de albüm kaydetmeye başlayan ancak piyasaya sürülmeden önce geçirdiği kaza sonucu iki kırık omurla aylarca hastanede yatmak zorunda kalan Harvieu’nun hikayesi esasen bu zorlu süreci aştıktan sonra başlıyor.

İlk önce “Through the Night” hemen ardından da “Open Up Your Arms” isimli şarkıları yayımlayan Harvieu’nun, ilk albümü “Through the Night” 14 Mayıs 2012 tarihinde piyasaya sürülür ve İngiltere albümler listesine 5 numaradan giriş yapar.

Yeni bir başlangıç olarak değerlendirilebilecek hayli uzun bir ara sonrası Harvieu, nihayet 2020’nin Nisan ayı başında “Revel in the Drama” isimli ikinci albümünü yayımladı.

Harvieu’nun çarpıcı ve güçlü şarkıcılık hünerleri, zaman zaman 60’lı yılların pop klasiklerine hatta kara film geleneğine göz kırpan şarkı yapıları ve işin rengine katkısı büyük orkestra düzenlemeleriyle pırıl pırıl parlayan “Revel in the Drama”, dinledikten sonra çevrenize önermek isteyeceğiniz son dönemin leziz albümlerinden.

Kapak Fotoğrafı: RANKIN/BELLA UNION

tr_TRTurkish