Günün Albüm Önerisi: Datura4 “West Coast Highway Cosmic”

Günün albüm önerisinde bu kez rotayı Avustralya kıtasına çeviriyor, sert, oturaklı rock yollarını arşınlayarak blues rock dörtlüsü Datura4’ün yeni albümüne yanaşıyoruz.

Kıtanın batısında yer alan Fremantle isimli liman şehrinden çıkan topluluk, 2015 tarihli ilk albümü “Demon Blues” ve ertesi yılın Ekim’inde dinleyiciyle buluşan “Hairy Mountain” ile dikkatleri çekmeye başlamıştı.

Avustralya rock/blues sahnesinin mühim isimlerinden gitarist ve şarkıcı Dom Mariani’yi direksiyon başında gördüğümüz ekip, dördüncü albümü “West Coast Highway Cosmic” ile içinden geçtiğimiz bu günlerde aranan kan olmaya aday.

Büyük beğeni toplayan üçüncü albümleri “Blessed is the Boogie”nin kaldığı yerden adımlamaya devam eden grup, temelini oluşturan kimyaya uygun olarak olmazsa olmaz rock, blues ve hard rock tansiyonunu dinleyiciye yansıtmayı başarıyor.

Avustralya ve İngiltere’yi turladıktan sonra dördüncü albümlerini kaydetmek için yaklaşık 242 kilometre arayla bir çift stüdyo kullanan grup, albümün isminde de stüdyolar arasındaki uzun yolculuklarına atıfta bulunuyor.

On şarkının yer aldığı, ateşli boogie ritimleri, kışkırtıcı blues ve psychedelic rock & roll lezzetleri ile kurgulanan albüm, 70’ler rock sahnesine yoğun selamlarını iletirken kendine has yeni cümleler kurmayı da ihmal etmiyor.

tr_TRTurkish