Güneş Özgeç’ten ‘Likyalı Kadınlar’ Yayında

Güneş Özgeç’in yeniden yorumladığı ”Likyalı Kadınlar” 8 Mart’ta tüm dijital müzik platformlarında yayında. Sözleri Melih Cevdet Anday, müziği Ömer Özgeç’e ait olan “Likyalı Kadınlar”ın aranje ve prodüksiyonu Güneş Özgeç ve Mehmet Mutlu, miksi Alp Turaç, masteringi Erdem Helvacıoğlu tarafından, kapak ise Sadi Güran tarafından yapıldı.

Likya anaerkil bir halktı, dolayısıyla Likyalı Kadınlar şiiri ve bu şarkı da böylesine güçlü bir kadın şarkısı kanımca, 8 Mart’ta yayımlıyor olmak benim için çok anlamlı. Bu akustik parçada viyola, ksilofon, bas ve tuşluları ben, 12 telli akustik gitarı ise Alaca ve Polen’den de bildiğimiz Mehmet Mutlu çaldı. Çağdaş Türk Şairlerinden Melih Cevdet Anday’ın şiiri ve babam Ömer Özgeç’in bestesini kendi yorumumla ağlamadan söylemeyi başardım ve dinleyiciye sunuyorum.

Güneş Özgeç ilk üç şarkısını (Kahve, Ikaria ve Sonbahar) akustik biçimde düzenlemişti. Temmuz 2021’de yayınladığı ”Bence Gerçek Hepsi” ile başlayan süreçte, şarkının tüm aranje, enstrumanlar ve tüm prodüksiyonunu tek başına yapmaya başlayarak kendince büyük bir adım attı ve yepyeni bir yola çıkmış oldu. Ardından ”Düş”, ”hiç?”, ”Gezdir Beni”, ”Öpüşünle Boynumdan” ve ”toksik” ve ”Olmuyor”u ve ”Bu Gemi Yandı”yı da aynı biçimde, tamamen kendi düzenledi.

Kendi şarkıları dışında da aranje, film müziği bestecilik ve prodüktörlük çalışmalarında bulunan Güneş, solo konserlerine ve ”Ayda Bir Güneş” isimli sohbetli konser serisine de devam ediyor.

Şarkılarını tekliler halinde yayınlayan Güneş, 15 Mart 2024’te yayımlanacak ilk albümünden son teklisini 8 Mart’ta sunuyor.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish