Güneş Özgeç ve Taner Yücel ile 90’lar Dünyasına Işınlanıyoruz: ‘Bir Rüya’ Yayında

Türkçe Synth-Pop grubu Jakuzi’nin kurucularından olan ve aralarında “İtirazım Var” (2014), “Limonata” (2015) ve geçen yıl Adana Altın Koza Film Festivali’nde En İyi Müzik Ödülü’nü aldığı “Cemil Şov”un da olduğu filmlere yaptığı müziklerle de tanıdığımız Taner Yücel’in müziklerini yaptığı ve 90’larda geçen bir kısa film için hazırlanan şarkı “Bir Rüya”, dijital platformlarda yayınlandı.

Söz ve müziği Taner Yücel’e ait şarkıyı Güneş Özgeç yorumlarken, şarkının klibini ise Tuğçe Kep yönetti.

90’lar dünyasının yaratıldığı Nilipek, Selin Sümbültepe gibi müzisyenlerin yanı sıra dans sanatçıları Cenktan Karayel, Duygu Figen ve Tuğrul Savaşçı da rol aldığı klipte, makyajlar Make-up Artist Elif Girgin imzası taşırken, fotoğrafları Merve Terzioğlu çekti.

İkili şarkı hakkında şunları söylüyor:

’Türkçe Pop’un kendini bulduğu 90’lı yıllara duyduğumuz sevgi ve hayranlığa ‘Bir Rüya’ ile selam çakıyor ve dinleyiciyi bizimle birlikte 90’lara doğru bir yolculuğa davet ediyoruz. 90’larda sanatçıların birbirleriyle dayanışma halinde oluşu, beraber üretimleri ve bunu yaparken ne kadar eğlendiklerini bize çok iyi yansıtan video kliplerden esinlenerek; şarkıcı-şarkı yazarı arkadaşlarımız Nilipek. ve Selin Sümbültepe, eski tip kasetli kamera kullandığımız video klibimizde bize eşlik ettiler. Şarkının ve klibin oluşumu sırasında hep çok eğlendik, biz de aynı o günlerdeki gibi bunun dinleyiciye yansıyacağını umuyoruz.’’

tr_TRTurkish