Günce’den 20 Yıl Sonra Gün Yüzüne Çıkan Şarkı: ‘Çöl’

Müzisyen kimliği ve şarkıları ile Türk pop müziğinde yıldızı parlayan Günce, içinde hem hasret hem de umut barındıran yeni teklisi ‘Çöl’ü 1 Aralık Cuma günü klibi eşliğinde ve Garaj Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda yayımladı.

Sözü ve müziği Reşit Gözdamla’ya ait şarkının düzenlemesi, kayıt ve mix’i Genco Arı tarafından yapıldı. Şarkının Bodrum’un doğal güzellikleri arasında, yalın ve çarpıcı bir dille çekilen video klibinin görüntü yönetmenliğini Murat Tuncel üstlendi.

Hayatını değiştirme karar alıp, İstanbul’dan Bodrum’a geçiş yapan Günce ‘Çöl’ için; ’taşınırken 20 yıl önceden sakladığım o cd’yi bulduğum şarkı bana bir işaretti. Hemen kaydedip yayımlamak için kolları sıvadım’ diyor.

Günce’nin kişisel yolculuğunun bu dönemine ışık tutan Çöl, ana akım sound’lardan uzak, kaliteli müziğin güçlü örneklerinden. Hit yerine gerçek bir şarkı yayımlamak istediğini dile getiren Günce, hem şarkıcı hem de müzisyen olarak ne kadar farklı bir yolda yürümeye başladığının ilk ürününü sunuyor.

Günce’nin ağzından Çöl’ün hikâyesi:

“Çöl şarkısının benim hayatımda çok özel bir yeri ve hikayesi var. 2002 senesinde ilk albümüm için stüdyo çalışmalarım sırasında Erol Temizel bana “bak bir şarkı geldi sen de dinle ben çok beğendim” diye bana dinletti. Ve ben dinler dinlemez şarkıya âşık oldum. Erol’dan rica ettim bu şarkıyı bana cd olarak ver evde dinlemek istiyorum dedim. Ben o zamanki kendi albümümün repertuarı bittiği için kendim söyleyemedim ama uzun seneler evde ve arabamda hep o şarkının demosunu dinledim. Sonra bir şekilde o cd’yi el altında bulamadım ama zaman zaman hep mırıldandığım ve aklıma kazınan bir şarkı oldu. Aradan tam 20 sene geçti ve bu kış taşınırken o cd yi buldum. O an hemen sevgili Reşit Gözdamla’yı arayıp “bu bir işaret ve ben bu şarkıyı söylemeliyim” dedim. Yani tam 20 sene sonra Çöl’e kavuştum. Umarım dinleyicinin de kalbinde bende yarattığı etkiyi yaratır. Bence çok nahif, içinde hem hasret hem umut barındıran bir şarkı. Çöl Sevgili Genco Arı’nın dehası ile buluşunca da benim için kariyerimin en özel şarkılarından biri oldu. Çöl artık size emanet…”

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish