Grace Lin’in “Gökteki Yıldızlı Nehir” isimli romanı Altın Kitaplar etiketiyle yayımlandı

Ülkemizde de yıllardır çok satan Dağın Ay’la Buluştuğu Yer’in yazarından

Newbery Onur Ödüllü yazar Grace Lin’in Çin masalları, olağanüstü karakterler ve heyecanlı yeni maceralarla okuru sihirli bir dünyaya götürdüğü Gökteki Yıldızlı Nehir, Altın Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Berrak Gökyüzü Köyü’nde ay aniden kaybolur ve bunu yalnızca Rendi adındaki bir çocuk fark eder. Evden kaçmış bir çocuk olan Rendi, Berrak Gökyüzü Hanı’nda çalışmaktadır. Köy sakinlerinin tuhaf davranışları ve yasadıkları sorunlar zamanla dikkatini çeker. Sonunda bir gün, hana gizemli bir kadın gelir ve anlattığı birbirinden güzel hikâyelerle zaman içinde hem Rendi’nin hem de köy halkının değişmesine neden olur. Gizemli kadın hikâye anlatmaya devam ettikçe Rendi aradığı tüm cevapların belki de kendi hikâyesinde gizlendiğini anlamaya baslar… Newbery Onur Ödüllü yazar Grace Lin okurlarını bir kez daha sihirli bir dünyaya götürüyor. Gökteki Yıldızlı Nehir Çin masalları, olağanüstü karakterler ve heyecanlı yeni maceralarla okuru büyüleyecek.

Orijinal ismi: Starry River of the Sky

Türkçesi: Doğanay Banu Pinter

Sayfa Sayısı: 232

Fiyatı: 54.00 TL

Dağıtım Tarihi: 14.03.2022

Tür: Çocuk-Gençlik (+12 yaş)

Yazar Hakkında

New York’ta, anne babasının yanında iki kız kardeşiyle büyüyen Grace Lin, Rhode Island School of Design’da tasarım eğitimi almıştır. Dağın Ay’la Bulustuğu Yer de aralarında olmak üzere ödüllü birçok kitabın yazarı ve illüstratörüdür. Resimli kitaplarıyla da sevilen Lin, esi ve kızıyla birlikte Massachusetts’te yaşıyor. Yazar hakkında daha fazla bilgi için www.gracelin.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

tr_TRTurkish