Göz Kamaştıran Fotoğraflarla Uzak Bir Diyar “Larung Gar”

Larung Gar ismi size tanıdık gelmiyorsa, bunun nedeni Çin’in uzak köşesindeki bu küçük köyün turizmin dikkatini üzerine henüz çekmemesidir. Bununla birlikte köy, son birkaç on yılda, özellikle Tibet ve Çin arasındaki küresel tartışmaların ortasında, olağanüstü değişimler geçiren kültürel ve tarihi bir Tibet hazinesidir.

Dünyadaki en büyük Budist yerleşim yeri olan Sichuan kasabasında öncelikli olarak, eğitim gören ve orada yaşayan keşişler ve rahibeler ikamet eder; Ünlü Larung Beş Bilimler Budist Akademisi’nin dünyanın en büyük dini enstitüsü olduğuna inanılıyor.

Fotoğrafçı Marco Grassi yakın zamanda bu güzel ve kutsal yeri ziyaret ederek, göz kamaştıran ve dünyadan yalıtılmış olan bu kasabaya objektifini çevirdi.

Marco Grassi: İtalya’da doğup büyüyen ve fotoğraf çekmeyi kendi kendine öğrenerek peyzaj ve seyahat fotoğrafı alanında çalışmalar yapan Grassi, bugün çocukken hayal ettiği maceralarla dolu bir hayat sürdürüyor.

2015 yılında, 18 saatlik sarsıntılı bir yolculuk sonrasında Larung Gar’a vardı ve bu eşsiz görüntüleri objektifinden dünyaya yansıttı.

marco grassi larung gar

marco grassi larung gar

 

marco grassi larung gar

marco grassi larung gar

marco grassi larung gar

marco grassi larung gar

mymodernmet

tr_TRTurkish