Görkem Karabudak’ın Yeni EP’si “Kontra” Yayında

Çilekeş grubunun solisti ve kurucusu Görkem Karabudak’ın dört şarkılık yeni EP’si “Kontra” 16 Şubat’ta tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Sanatçının bugüne kadar yer aldığı projelerin yanı sıra, yayımladığı solo teklilerden de dinleyicilerinin aşina olduğu ses paleti esnekliği, bu EP’de de kendini şiddetli biçimde gösteriyor. Karabudak’ın kariyeri boyunca yüzdüğü sulardan izler ve zamansızlığın oluşturduğu bütünlük bu EP’nin dokusunu oluşturuyor.

Tüm prodüksiyonunu Görkem Karabudak’ın üstlendiği mini albüm, Endüstriyel Rock, Anadolu Psychedelic Rock, Punk ve Synth-Pop tınıları arasında sert geçişlerle bezeli bir deneyim yaşayabileceğiniz “Kafam Olmuş Kıyamet”, “Pusuda İstila” ve “Arıyorum Belamı Menzildeyim” gibi şarkıların yanı sıra Da Poet ile birlikte yazıp seslendirdikleri “Sanrılar Çıldırmış Olmalı” adında uzun zamandır duymayı özlediğimiz bir Old School Rap/Rock düetini de içinde barındırıyor.

Sanatçının kendi label’ı olan Sümbül Plak etiketiyle yayımladığı EP’nin kapak fotoğrafı ve tasarımı Berk Çakmakçı’ya ait.

Görkem Karabudak, Çilekeş grubunun solisti ve kurucusu, Bubituzak grubunun da yaratıcılarından. Bugüne kadar gerek enstrümanist, gerek prodüktör ve aranjör olarak Gaye Su Akyol, Tuğçe Şenoğul, Korhan Futacı & Kara Orkestra, Yasemin Mori gibi alternatif müzik sahnesinin önemli isimleriyle de albümler kaydetti, konserler verdi.

Prodüksiyonunu kendisinin üstlendiği solo projesinden şu ana kadar yayımladığı 6 teklinin yanı sıra, yeniden düzenleyip yorumladığı “Üşür Ölüm Bile” şarkısı ile “Moğollar’a Saygı Albümü”nde yer aldı. Sümbül Plak etiketiyle yayımlanacak olan 4 şarkılık yeni EP’si “Kontra” 16 Şubat’ta tüm platformlarda yerini aldı.

ROTKA TV YAYINLARINI YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEYEBİLİRSİNİZ

tr_TRTurkish