Google Play 2017’nin En Çok İzlenen Dizi ve Filmlerini Açıkladı

Yılı bitirmeye az bir zaman kalmışken 2017’ye dair listeler de bir bir açıklanıyor. Google Play de 2017’de en çok izlenen film ve dizilerin listesini açıkladı.

En Çok İzlenen Filmler

1. Moana

En son Grammy ödüllerinde de adaylık elde etmeyi başaran animasyon türdeki filmde, Moana adlı Antik Polenezya’da yaşayan bir kabile şefinin cesur kızının hikayesi anlatılıyor. Güçlü ve korkusuz Moana, doğanın içinde büyümüştür ve neşeli bir kızdır. Ancak yarı tanrı Maui tarafından yapılan korkunç bir lanet onun adasına dek ulaşır. Maui tanrıça Te Whiti’nin kalbini çalarak onu kızdırmıştır ve şimdi balıkçılar balık tutamaz olmuş, ekinler yetişmeden solar olmuştur. Ancak Moana bu duruma boyun eğmemeye kararlıdır. Güney Pasifik’ten yola çıkan genç kızın amacı laneti sonlandırmak için yarı tanrıyı bulmak ve ona çaldığı şeyi iade ettirmektir.

2. Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (A Star Wars Story)

Bilim kurgu deyince hemen aklımıza gelen Star Wars serisinden olan film, Death Star’ın planlarını çalmak için bir araya gelen bir ekibin mücadelesini merkezine alıyor ve 1977 tarihli Yıldız Savaşları: Bölüm IV’ten öncesini anlatıyor. Jyn Erso (Felicity Jones) ve bir grup isyancı, imkansız gibi görünen Ölüm Yıldızı’nın planlarını çalabilmek için güç birliği yapmak zorunda kalacaktır. İmparatorluğun yepyeni kitle imha silahının inşasını durdurmak, elbette Erso’nun tahmin ettiğinden çok daha büyük bir mücadele gerektirecektir. Filmin başrolünü Felicity Jones üstleniyor; kadroda ayrıca Ben Mendelsohn, Riz Ahmed, Diego Luna, Mads Mikkelsen ve Forest Whitaker da yer alıyor.

3. Wonder Woman

Amazon prensesi Diana Price, dünyayı keşfetmek için tropik topraklarını geride bırakıp demir ve camın hüküm sürdüğü dünyamıza dalar. Birçok insanüstü yetenek ve kıvrak bir zekayla donatılmış olan güzel kahraman Cennet Adası’nın medeniyete açılan kapısı olacaktır. Filmin süper kahraman kadınını Batman vs Superman: Adaletin Şafağı filminde olduğu gibi yine Gal Gadot canlandırıyor. Dc Comics evreninin en güçlü kadınlarından biri olan Wonder Woman bu filmde çok beğenilmiş ve 2019’da devam halkasının vizyona gireceği duyurulmuştu. Wonder Woman 2 şimdiden merakla beklenen filmler arasında!

4. Galaksinin Koruyucuları 2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2)

2014 yapımı Guardians of the Galaxy’nin devam filmi niteliğinde olan film bir kez daha Marvel’ın yapımcılığında izleyiciyle buluşmuş ve çok beğenilmişti. Kendisine Star-Lord lakabını takan maceracı Peter Quill, silahlı bir rakun olan Roket, Rakun’un yoldaşı olan ağaç kılıklı Groot, ölümcül yeşil kadın Gamora ve gözünü intikam hırsı bürümüş Yokedici Drax’ten oluşan ekip uzayın uzak noktalarına yolculuklar ederken bir yandan da galaksiyi korumak adına farklı maceralara atılıyor. Koruyucular, artık aileleri haline gelen ekipte birbirlerini düşmanlara karşı korumak için savaşırken Starlord olan Peter Quill’in gizemli geçmişinin sırları da çözülmeye başlıyor. Eski düşmanlar yeni müttefiklere dönüşürken hayranların klasik çizgi romanlardaki favori karakterleri kahramanlarımızın yardımına koşuyor. Başrol ve seslendirme kadrosunda Chris Pratt, Vin Diesel, Bradley Cooper ve Zoe Saldana gibi isimler bulunuyor.

5. Doctor Strange

Başarılı cerrah Stephen Vincent Strange, geçirdiği bir trafik kazası sonucunda elindeki sinirler zarar görünce artık mesleğini yapamaz hale gelir. Tüm yaraları iyileştirebilen, Tibet’te yaşamakta olan bir büyücünün varlığını öğrenmesi onun için yeni bir umut olur. Tibet’e giden cerrah sandığından çok daha büyük güçlerle karşılaşacaktır.
Marvel aleminin sevilen süper karakterlerinden biri olan Doctor Strange’in öyküsünü anlatan filmde Doktor Strange’i İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch canlandırıyor.

En Çok İzlenen Diziler

1. Game of Thrones

Yıllardır zirvelerden inmeyen, her sezonu çok konuşulan Game of Thrones bu yıl 7. sezonuyla izleyicisiyle buluştu. Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak 10. bölüm yerine 7. bölümde sezon finali yapan dizinin final sezonunun 2019’da yayınlanması bekleniyor. Winter Is Coming cümlesiyle gönüllerimize taht kuran dizide yedi krallığın hikayesi anlatılıyor. Kendi topraklarından ve krallığından kovulduğunu iddia eden Viserys Targaryen, kız kardeşi Daenerys’i barbar kavimlerin başı Han Drogo’ya vererek güç birliği planları yapmaktadır. Tahtını büyük bir iştahla geri isteyen ama kraliyet oyunlarından habersiz olan Viserys’in planları Kral Baratheon’a ulaşır. Savaş alanında büyük cengaver olan ama ülke ve aile yönetiminde aynı başarıyı tutturamayan Baratheon’un tamamen güvenebileceği ve her yanlış hamlesini arkasından toplayacak yeni bir sağ kola ihtiyacı vardır. Kuzeyin Lordu Ned Stark bu görev için seçilen tek aday isimdir.
Hanedan entrikaları, kapılı kapılar ardında dönen oyunlar, birilerinin kuyusunu kazmak için düşmanın koynuna girmekten çekinmeyen kadınlar, kardeşler arası çekişmeler, dışlanmalar… Hepsi tek bir hedef için: Taht kavgası.

2. Rick and Morty

2 Aralık 2013 tarihinde ilk bölümüyle, Cartoon Network’un yetişkinlere özel Adult Swim (21:00-06:00) kuşağında yayın hayatına başlayan dizi; kızının evine yeni taşınmış çatlak, dahi, süper zeka, öngörülemez ama alkolik bir profesör Rick ve peşinden sürüklediği torunu Morty’nin evrenler arası maceralarını anlatıyor. Paralel evrenler, yapay zeka, bilinç transferleri gibi bir çok bilimsel teoriden besleniyor ve her bölümde bizleri hem çok güldürüyor hem de ters köşe yapıyor!

3. The Walking Dead

8. sezonuyla izleyicisiyle buluşan The Walking Dead nefesler tutularak izlenilen dizilerden! Robert Kirkman’ın aynı isimli çizgi romanından uyarlama olan bu zombi hikayesinde kasabanın polis şefi Rick Grimes bir gün vurularak hastaneye kaldırılır; fakat o komadayken geçen sürede bildiği yaşam altüst olmuştur. Artık dünya, insan etiyle beslenen zombilerle doludur. Atlanta’da kaostan sonra sessizce hayatta kalmaya çalışan küçük bir grup insanınsa, birbirlerinden başka tutunacak kimseleri yoktur.

4.  The Big Bang Theory

24 Eylül 2007 Pazartesi günü Amerikan CBS kanalında yayınlanmaya başlayan sitcom türündeki dizi aralıksız devam etmektedir. The Big Bang Theory dizisi iki üstün zekalı ev arkadaşının hayatına odaklanmaktadır. Leonard Leakey Hofstadter (Johnny Galecki) ve Sheldon Lee Cooper (Jim Parsons) adında fizikle uğraşan asosyal tiplerdir ve aynı zamanda ev arkadaşıdırlar. Bir gün hayatlarına bodoslama dalan kendilerinin tam zıttı genç ve seksi bir kadın -Penny (Kaley Cuoco)- onlarda ”büyük bir patlama”ya sebebiyet verecektir. Ayrıca dizinin en popüler karakterlerinden Sheldon Cooper’ın çocukluk yıllarını konu edecek Young Sheldon dizisi için hazırlıklar başladı.
The Big Bang Theory’de Sheldon Cooper’ı canlandıran Jim Parsons’ın anlatıcı olarak yer alacağı dizi, söz konusu karakterin 9 yaşında olduğu dönemde geçecek.

5. Doctor Who

1963 yılından beri yayınlanan BBC yapımı Britanya bilim kurgu televizyon dizisinde doktor olarak bilinen, zamanda yolculuk yapan insansı dünya dışı yaratık olan bir Zaman Lordu’nun maceraları anlatılmaktadır. Doktor, dışarıdan 1950’lerden kalma bir polis kulübesi gibi görünen TARDIS adındaki bilince sahip ve zamanda yolculuk edebilen bir uzay gemisi ile evreni araştırır. Yol arkadaşları ile beraber uzay ve zamanı keşfeder, sorunları çözer, yaratıklarla yüzleşir ve tarihe yapılan müdahalelere engel olur. Her oyuncunun canlandırdığı Doktor farklı kişiliğe sahip olsa da, tüm Doktorlar aynı karaktere sahip olmuş ve aynı hikâyenin bir parçası olmuştur. Zaman yolculuğunun doğası olarak, bazen birbirleriyle karşılaşmışlardır. 2013 Noel özel bölümü “The Time of the Doctor”da Matt Smith’ten rolü devralan Peter Capaldi’dir. Capaldi, 2017’de onuncu sezonun ardından diziden ayrıldığını ve nihai görünüşünün 2017 Noel özel bölümü olacağını onayladı. Aynı yılın 16 Temmuz günü Jodie Whittaker, On Üçüncü Doktor olarak tanıtıldı ve Doktor rolünü canlandıracak ilk kadın oyuncu oldu. “Doktoru oynamak benim için bir onur” diye konuşan İngiliz oyuncu, Doktor’un “umudu” temsil ettiğini vurguladı.

kapak fotoğrafı: Game of Thrones

What's your reaction?

tr_TRTurkish