Gönül Dolusu Şarkılar Evrencan Gündüz “Mevsim Çiçekleri”

Görülüyor ki her geçen gün ve yaş aldıkça şarkıcılık yönünü daha da güçlendiriyor Evrencan Gündüz.

Üstat Asım Can Gündüz’ün oğlu olarak gönül odalarının kapıları kendisine sonuna dek açılan Evrencan her yeni çalışmasıyla o odalarda daha da kalıcı hale geliyor.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan 6 parçadan oluşan “Mevsim Çiçekleri” birçok yönüyle birlikte samimiyetiyle de göze çarpıyor. Şarkıların sözü de müziği de kendisine ait aranjörlüğü de kendi üstleniyor ve en önemlisi bir yapım şirketine bağlı kalmaksızın üretiyor müziğini, bu yolda yürümek hayali olan müzisyenlere esin kaynağı olurcasına.

Gitar işçiliğinin açtığı yollardan parmak uçlarındaki akustik caz motifleri ve ritimleri üzerinde süzülen, insan hikayelerini odağına yerleştirmiş gönlü ardına kadar açık şarkılar bunlar.

İlk parça “Mevsim Çiçekleri”nin taşıdığı nefis hüzün ve vokal estetiği şarkı nihayetlenene değin içine alan çekici bir hava yaratmaya yetiyor. Ardından gelen “Yeni Bir Şarkı”, yeni bir sayfa, zamana ihtiyaç duyan ilişkiler, sen ve ben imgeleri üzerinden yenilenmesi istenen birçok şeyin altını çiziyor âdeta.

Melisa Karakurt ve Ece Cansu Ertuğrul’un eşliğiyle ‘vokal işleri departmanı’nın renklendirdiği “Sen Aşkımızdan” aksaklıkların, şüphelerin keyifli bir tavırla aktarılabileceğini gösteriyor. Sıradaki parça “La La La” ise, nefeslilerin katılımı, elektrik gitarın alaturka ezgileriyle ve her şeyin keşke demekten daha güzel olduğunu öne çıkaran söylemiyle çakıyor selamını.

“Kadının Teki” yine akustik tellerin titrediği anlara teslim, yaylıların detayları iç parçalayıcı desenlerle doldurduğu, ‘yine olmadı işte’ kırgınlığını yansıtırken son parça “Moda” ise bu mini sokak konserinin en dokunaklı anlarına sahne olunan ve albümün başından bu yana süren içtenlikli bütünlüğün veda selamına kadar sürmesini sağlıyor.

Anlatmak istediklerini iyi ifade eden, gönül dolusu içeriğinin yanı sıra her çalgının yerli yerinde kullanıldığını hissetmek için bile defalarca dinlenmeyi hak edecek ve başta söylediğim gibi her geçen gün şarkıcılık lisanını bir adım daha ileriye taşıyan bir müzisyenin samimi albümü  “Mevsim Çiçekleri”.

tr_TRTurkish