Gojira, Yaklaşan Yeni Albümden Bir Şarkı Daha Paylaştı “Into the Storm”

Gojira, 30 Nisan’da dinleyiciyle buluşacak yeni albümleri “Fortitude”dan çıkan dördüncü single’ı “Into the Storm”u yayımladı.

Şarkı, gelecek albümden şu ana dek duyduğumuz tartışmasız en dinamik ve teknik parça olarak öne çıkarken, vokalist / gitarist Joe Duplantier şarkının sivil direniş kavramıyla dolu olduğunu belirtiyor ve ekliyor,

En derin bilgeliğimizle buna göre hareket etmek ve bu dünyada değerli ve iyi olanı savunmak. Mümkün olan tek devrim, içimizden yeşerendir. Değişim bireylerden gelecektir. Kanunlar, hayati ihtiyaçlarımıza göre bükülmeli ve şekillendirilmelidir.”

Grup yeni albümle ağır güncel meselelere kafa yoruyor. Öyle ki önceki single “Amazonia” Brezilya’nın yerli halklarının başına gelen trajedilere odaklanırken, “Born for One Thing” bariz bir şekilde tüketim karşıtı bir duruş sergiliyor. 2020’deki single, “Another World” ise Dünya’nın zorlu çevresel ve sosyo-ekolojik koşulları karşısında tamamen yeni bir gezegen hayal edecek kadar ileri gidiyor.

Joe Duplantier tarafından grubun Ridgewood, Queens’deki ana merkezinde Silver Cord Studio’da kaydedilip prodüksiyonu yapılan, miks işlemleri ise Nirvana “Nevermind”, Slayer “Reign in Blood” ve Rage Against The Machine’in çıkış albümü gibi mühim yapımlarda imzası olan Andy Wallace tarafından yapılan albüm grubun, 2016 tarihli “Magma”dan beş yıl sonra kulaklarımıza ulaşan ilk şarkılarına ev sahipliği yapıyor.

Kapak grup fotoğrafı: Gabrielle Duplantier

Consequence.net

tr_TRTurkish