Godsmack Gelecek Albümü “Lighting Up the Sky”ı Yeni Single “You and I” ile Duyurdu

Godsmack, yaklaşmakta olan albümlerini duyurdu ve yeni single paylaştı. Grubun sekizinci stüdyo albümü olacak “Lighting Up the Sky”, 24 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacak.

2018’deki “When Legends Rise”ın ardından grubun ilk yeni şarkılarına kulak vereceğimiz albümün duyurusuyla birlikte “You and I” isimli açılış parçası da paylaşıldı. Şarkı, yeni albümden kulaklarımıza ulaşan ikinci single oluyor, ilk single şu anda ABD ana akım rock radyolarında 1 numara olan “Surrender” olmuştu.

Grubun şarkıcısı Sully Erna ve Andrew “Mudrock” Murdock, Godsmack’in “güçlü hikâye anlatımının bir kanıtı” olarak tanımladıkları albümün ortak yapımcılığını da üstleniyor.

Erna, “Bir albüm sizi baştan sona bir yolculuğa çıkardığında hoşuma gidiyor. Burada bir adamın yolculuğu, inişler ve çıkışlar hakkında koca bir hikâye olduğunu fark ettim,” diyor ve ekliyor, “İnsan düzeyinde herkesin bağlanacağı bir hikâye olduğuna inanıyorum, çünkü hepimiz hayattaki şeylerden geçtik.”

Açıklamaya göre albümdeki temalar “ilişkilerdeki engeller, kutuplaşmış siyasi iklim ve dünyanın durumu, ihanet, bağlantı, tepkiler ve daha fazlasını” masaya yatırıyor. Aynı zamanda “miras” fikrine ve geride bıraktıklarımıza da değiniyor.

Aşağıda yeni şarkı “You and I”, albüm şarkı listesi ve kapak görselini bulabilirsiniz.

Godsmack “Lighting Up the Sky” şarkı listesi:

01. You And I

02. Red White & Blue

03. Surrender

04. What About Me

05. Truth

06. Hell’s Not Dead

07. Soul On Fire

08. Let’s Go!

09. Best Of Times

10. Growing Old

11. Lighting Up The Sky

tr_TRTurkish